Wróć

02/09: Wojtek Mazolewski series: YUGEN

Czwartek

02/09/2021 19:30

Kup bilety na Going.

Drzwi: 19:00

Koncert: 20:30

Wojtka Mazolewskiego przedstawiać po prostu nie trzeba. Po raz kolejny na scenie Jassmine, jednak tym razem w zupełnie nowej muzycznej podróży – „Manifest”. A co manifestuje? Dobre życzenie na przekór dzisiejszym czasom. Ale nie tylko – manifest to także zapowiedź nowego projektu artysty, który po wielu latach sięgnął do pierwszego instrumentu z którym zaprzyjaźnił się mając zaledwie kilka lat – gitary. Zupełnie nieoczekiwanie powrót do tego instrumentu zapoczątkował nową muzyczną podróż, która zamyka się w album zatytułowany „Yūgen (幽玄)”.

Wojtek Mazolewski – gitara, śpiew

Krzysztof Kawałko – gitara

Joanna Duda – fortepian, bas, śpiew

Tomasz Waldowski – perkusja

„Yūgen (幽玄)” to autentyczność i siła prawdy bijąca z dźwięków i słów.

Jak zdradza sam artysta:

„Nie planowałem pisać tekstu do tego utworu. Pewnej nocy po nagraniach w studio usiedliśmy z Asią u mnie w domu i tekst manifestu sam ułożył się do muzyki. To była spontaniczna chwila. Ta właściwa. Od tamtej chwili nie zmieniliśmy w nim nic. To wyszło z nas naturalnie i w takiej też formie chcemy się tym z Wami podzielić.

Jakiś czas temu podczas podroży do Kalifornii wpadła mi w ręce gitara z roku 1969 należąca do jazzowego gitarzysty. Rzecz jasna – zabrałem ją ze sobą do domu. To co wydarzyło się później, to moc i siła prawdy, którą zawarłem w dźwiękach i słowach. Wszystkie utwory na tą płytę skomponowałem na tym instrumencie.”

Wojciech Mazolewski – basista, kompozytor, autor muzyki do audiobooków, spektakli teatralnych i filmów, współtwórca polskiego yassu. Ze swoim kwintetem od 2011 roku przesuwa granice muzycznych interpretacji i prezentuje słuchaczom nowy sposób postrzegania muzyki jazzowej.

Koncert będzie rejestrowany na potrzeby teledysku.
Drzwi: 19:00

Koncert: 20:30

Do zobaczenia w Jassmine!

Jassmine, Wilcza 73, Warszawa

Więcej koncertów