Wróć

02/10: ZK Collaboration

Sobota

02/10/2021 19:00

Kup bilety na Going.

Sobotni wieczór w Jassmine? Tym razem ZK Collaboration powraca z nowym albumem Slow Food debiutując tym samym w legendarnej serii Polish Jazz dla Warner Music Poland.

Zespół w składzie Maciej Kądziela, Adam Zagórski, Mateusz Gawęda, Jakub Mizeracki i Roman Chraniuk odchodzi od koncepcji akustycznej i łączy smaki Jazzu, Punk-Rocka i Fusion, a ideologia Slow Food nabiera tutaj zupełnie innego muzycznego znaczenia.

Utwory to bardzo starannie dopieszczone kompozycje posiadające skrajnie ostry, alternatywny i rockowy charakter, a wyimprowizowane partie solowe są niczym spoiwo międzygatunkowe, co daje wybuchową muzyczną całość.

„ZK Collaboration albumem Slow Food debiutują w serii Polish Jazz, dołączając tym samym do legendarnej serii pod numerem 86. Adam Zagórski i Maciej Kądziela, współliderzy zespołu ZK Collaboration, otwierają właśnie nowy, barwny rozdział w historii prestiżowej serii Polish Jazz. Nie należy on do mainstreamowych, a mnogość inspiracji i wpływów przyswojonych i przetworzonych przez każdego z muzyków w sposób organiczny jest zaskakująca.” – Asia Pieczykolan, Jazz Forum

Maciej Kądziela – saksofony altowy, sopranowy i barytonowy

Adam Zagórski – perkusja

Jakub Mizeracki – gitara elektryczna i akustyczna

Roman Chraniuk – el. bas i kontrabas

Mateusz Gawęda – fortepian, syntezatory i perkusjonalia

DRZWI – 19:00

KONCERT – 20:30

Do zobaczenia w Jassmine!

Jassmine, Wilcza 73, Warszawa

https://www.instagram.com/jassminewarsaw/

https://www.youtube.com/c/WeAreJassmine

Więcej koncertów