Wróć

03/12: Joaquin Sosa Quartet + ILÚ

Piątek

03/12/2021 19:00

Kup bilety na Going.

Jeden wieczór, dwa koncerty. Piątek 03. grudnia w Jassmine to czas na daleką podróż. Warszawski klub wypełni brzmienie kubańskiego jazzu.

Joaquin Sosa to wielokrotnie nagradzany kubański muzyk jazzowy, grający na klarnecie, saksofonie tenorowym i flugelhorn.

Występował na różnych festiwalach jazzowych na Kubie, Barbadosie, Hiszpanii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Polsce, gdzie dzielił scenę z wielkimi artystami, takimi jak: Wynton Marsalis, Victor Goines, Roy Hargrove, Horacio El Negro, Giovanni Hidalgo, Arturo Tappin i Frederic Yonnet. Joaquin dwukrotnie był zapraszany do występu z 14-krotnym zdobywcą nagrody GRAMMY Maestro Paquito D’Rivera w jego koncertach „Galician Connection” i „100 Años de Bebo”. Według niego Sosa jest „jednym z najbardziej utalentowanych i wszechstronnych muzyków we współczesnym świecie klarnetowym”.

W 2019 roku Joaquin nagrał swój pierwszy album jazzowy „Caminando”, na który składają się jego autorskie kompozycje. W 2021 roku Sosa nagrał swój drugi album „Joaquin Sosa Quartet – Katowice Session”, który został doceniony przez Europe Jazz Network i pojawił się na liście Europe Jazz Media Chart z lipca 2021 roku.

Drugi projekt tego wieczoru to ILU TRIO.
Nazwa „ILU” wywodzi się od słowa JORUBY, które oznacza „ZIEMIA, MIASTO, GDZIE NIC NIE ISTNIEJE BEZ MUZYKI.”

„Naszym celem jest odkrywanie nowych dziedzin muzycznych w ramach tradycyjnych standardów muzyki afrokubańskiej. Jako trzech kubańskich muzyków, pochodzących z różnych środowisk, mamy wspólny cel. Wspólnie stworzyliśmy projekt muzyczny, który odkrywa nowe brzmienie kubańskiego jazzu i pozwala na eksperymenty.” – piszą o sobie Ilu Trio.

W ich brzmieniu przede wszystkim ważny jest rytm, nawiązania do kultury muzycznej Kuby. Inspiracje czerpią z pieśni przodków, dzięki czemu celebracja swoich korzeni nabiera nowej, jazzowej formy.

Peter Somos – drums,
Mateusz Kaszuba – piano,
Aniel Someillan – bass,
Bárbaro Crespo „Machito” – congas
Joaquin Sosa – clarinet and sax

Drzwi – 19:00

Koncert – 20:30

Do zobaczenia w Jassmine!

Więcej koncertów