Wróć

04/03: Jazz Po Polsku: Piotr Lemańczyk Trio feat. Randy Brecker

Poniedziałek

04/03/2024 19:00

Kup bilety na Going.

W ramach projektu JAZZ PO POLSKU „Warsaw Live Sessions” odbędą się kolejne autorskie koncerty czołówki polskiej sceny jazzowej, a także gości z zagranicy.

W najnowszym projekcie biorą udział znakomici polscy muzycy, którzy wraz z Piotrem Lemańczykiem współtworzyli na trasach koncertowych zespół Mike’a Sterna. Gościem specjalnym jest legendarny amerykański trębacz Randy Brecker, który również wzbogacił muzykę zespołu o własne kompozycje. Inspirujące, osobiste utwory z ogromnym ładunkiem duchowym i emocjonalnym, dają możliwość do nieskrępowanej wypowiedzi artystycznej. To również synteza muzycznych doświadczeń, ale i podążeniem ku czemuś nieznanemu. Współczesny jazz, opatrzony piękną melodią i ciekawą strukturą harmoniczną oddającą w równym stopniu hołd największym twórcom muzyki improwizowanej jak i kreującą nowe rozwiązania.

Randy Brecker – amerykański trębacz jazzowy i flugelhornista. Pięciokrotny laureat nagrody o Grammy. Nagrywał z takimi artystami jak Billy Cobham, Bruce Springsteen, Charles Mingus, Blood, Sweat and Tears, Horace Silver, Frank Zappa, Chris Parker, Jaco Pastorius, Dire Straits i wielu innymi. 

W skład zespołu wchodzą także polscy muzycy – perkusista Adam Golicki, gitarzysta Rafał Sarnecki oraz basista Piotr Lemańczyk. Muzycy mają na swoim koncie wiele wydanych płyt oraz koncerty na całym świecie w różnych konfiguracjach – od Ameryki Północnej i Południowej oraz kraje europejskie, po Azję. Adam Golicki posiada w swojej dyskografii dwie autorskie płyty, które zebrały znakomite recenzje krytyków. Obecnie pracuje głównie jako muzyk sesyjny i współpracuje z zespołami o różnej stylistyce. Rafał Sarnecki to jeden z niewielu polskich muzyków, który odnalazł się w Stanach Zjednoczonych, gdzie żył i tworzył przez ponad dekadę. Nagrał pięć autorskich płyt, z których dwie były nominowane do nagrody Fryderyk. Piotr Lemańczyk jest uważany za jednego z najwybitniejszych europejskich basistów jazzowych. Nagrał osiem autorskich płyt, które otrzymały znakomite recenzje w międzynarodowej prasie. Ponadto brał udział w nagraniu ponad sześćdziesięciu płyt z topowymi artystami polskiej sceny jazzowej.

Skład:
Randy Brecker – trąbka
Piotr Lemańczyk – kontrabas, gitara basowa
Rafał Sarnecki – gitara
Adam Golicki – perkusja

Drzwi – 19:00
Koncert – 20:30

Nie prowadzimy rezerwacji stolików. Zachęcamy do wcześniejszego przybycia i zajęcia miejsc.

Do zobaczenia w Jassmine!

Więcej koncertów