Wróć

06/08 DANIEL TOLEDO QUARTET

Piątek

06/08/2021 19:30

Kup bilety na Going.

Tym razem zaprosiliśmy zespół, który łączy mocne muzyczne osobowości o współgrającej ze sobą energii. Ta energia wypełni kameralną przestrzeń Jassmine, przenosząc nas w całkiem inny wymiar…

Daniel Toledo to pochodzący z Ekwadoru wybitny basista i kompozytor dla którego Polska stała się drugim domem. Dlaczego akurat Polska? Ogromna w tym zasługa Pianohooligana, czyli Piotra Orzechowskiego, z którym Toledo zaprzyjaźnił się podczas studiów na Berklee College of Music w Walencji.

Powstał wspólny muzyczny projekt:

Daniel Toledo – bas
Piotr Orzechowski – fortepian
Kuba Więcek – saksofon
Michał Miśkiwiecz – perkusja

„Kiedy jakieś sześć lat temu po raz pierwszy przyjechałem do Polski na zaproszenie Piotra, był to dla mnie całkowicie nowy świat.
(…) Tym razem w składzie obok Pianohooligana pojawił się także Kuba Więcek, czyli wraz z Orzechowskim jeden z najbardziej wszechstronnych, uzdolnionych i rozpoznawalnych muzyków jazzowych młodego pokolenia. Skład uzupełnia znakomity i zasłużony perkusista Michał Miśkiewicz – aktywny od przeszło 25 lat, mający na koncie choćby wieloletnią współpracę z Tomaszem Stańko, Janem Ptaszynem Wróblewskim czy Marcinem Wasilewskim. Nasze brzmienie to wypadkowa wielu pomysłów, inspiracji i kultur. Najbardziej liczy się dla nas komunikacja, przy czym równie istotne jest zachowanie własnego charakteru i odrębności. Dzięki temu każdy z nas jest w stanie poprowadzić zespół do punktu, w którym wspólnie jesteśmy w stanie stworzyć coś świeżego i zaskakującego” – opowiada Daniel Toledo.


Rozpoznawalny styl Kuby Więcka, zachwycająco bezpretensjonalna, pełna erudycji gra Orzechowskiego, naturalny swing i zdolności kompozytorskie lidera oraz wszechstronność Miśkiewicza przenikają się ze sobą w niezwykle naturalny sposób.
Wszystkie te elementy składają się na muzykę, która z jednej strony imponuje dojrzałością, perfekcyjnym wykonaniem i realizacją, a z drugiej absolutną nonszalancją, młodzieńczą energią i świeżością.

Do zobaczenia w Jassmine!

Drzwi: 19:00
Koncert: 20:30

EARLY BIRDS TICKETS – 75 PLN

Jassmine, Wilcza 73, Warszawa

https://www.instagram.com/jassminewarsaw/
https://www.youtube.com/c/WeAreJassmine

Więcej koncertów