Wróć

06/11: Rodziewicz

Sobota

06/11/2021 19:00

Kup bilety na Going.

Zespół Jacka Rodziewicza łączy pierwiastki jazzu i muzyki elektronicznej, tworząc brzmienie nasycone prawdziwą rockową atmosferą.

Zespół Jacka Rodziewicza w składzie:

JACEK RODZIEWICZ (kompozytor | saksofon barytonowy)
STEVE NASH (producent | instrumenty elektroniczne)
MACIEJ SIKAŁA ( saksofon tenorowy | saksofon sopranowy | klarnet basowy)
MARCIN GAWDZIS (trąbka | flugelhorn)

Jacek Rodziewicz jest saksofonistą barytonowym i kompozytorem. Nie jest też nowicjuszem. Całkiem niedawno powołał do życia jazz-rockowo-latynoską supergrupę Q YA VY, z którą nagrał dwa przebojowe albumy i objechał Polskę wzdłuż i wszerz. Wcześniej dał się poznać jako świetny klawiszowiec i saksofonista grając w zespołach Republika, Kult, Opera i Atrakcyjny Kazimierz oraz na płytach Kazika Staszewskiego i Kayah. Teraz stawia na jazz, wydając swój pierwszy autorski album.

„Płyta jest kroniką jednego roku mojego życia, nie tylko artystycznego. Nie są to jednak impresje na temat stanu duszy, ale raczej próba opowiedzenia za pomocą muzyki jak piękne, zmienne i zaskakujące jest przebywanie na świecie w towarzystwie osób ukochanych i przyjaciół, w inspirujących miejscach i sytuacjach, pielęgnowanie pasji i miłości – mówi Jacek Rodziewicz w rozmowie z JazzSoul – Kiedy kilka lat temu, po dłuższej przerwie wracałem do muzyki, moją ambicją był powrót do jazzu. Jako instrumentalista zakochany jestem w jazzie od dawna, jako słuchacz interesuję się natomiast wieloma gatunkami i stylami. Kiedy pomyślałem o swoim debiucie wiedziałem, że powinien to być album, na którym jazz nie będzie dominantą i, że chcę zrobić go z przyjaciółmi.”


W pierwszym solowym albumie ROJAZZVITCH, wydanym w kwietniu tego roku tętni nu jazz, acid jazz i elektronika. To właśnie w tym stylu muzycznym, jakim jest Nu Jazz występuje połączenie elementów jazzowych z muzyką elektroniczną oraz wyrafinowaną pulsacją.

Drzwi – 19:00

Koncert – 20:30

Do zobaczenia w Jassmine!

Więcej koncertów