Wróć

07/02: Błoto: We Remember Dilla [SOLD OUT]

Środa

07/02/2024 19:00

Kup bilety na Going.

Luty nazywamy „Dilla Month”. Jest to okres wzmożonego wspominania jednego z najważniejszych rozdziałów muzyki naszego pokolenia. 7 lutego 1974 roku bowiem urodził urodził się Jay Dee. W tym 2024 roku obchodziłby okrągłe, 50 urodziny. Niestety choroba zabrała go zbyt wcześnie już 18 lat temu. Od 10 lutego 2006 roku, środowisko hip-hopowe zawsze przechodzi ten okres tak samo: kultywując twórczość innowatora kolektywnie. Tym razem zrobi to zespół Błoto w Jassmine, reinterpretując w kwartecie beaty mistrza.

Znamy niewiele osób z naszego bliskiego otoczenia, które nie obcowałyby z muzyką Jamesa Yanceya. Tyle okresów, tyle styli, tyle ponadczasowych numerów. J Dilla = Hip Hop.

Błoto, to zespół który zrodził się z przypadku jak kałuża po deszczu. Latem 2018 na trasie koncertowej wrocławskiego sekstetu EABS pomiędzy Brzegiem Dolnym, Łodzią i Sopotem wypadał dzień wolny między koncertami. W drodze do Trójmiasta skład coraz bardziej się uszczuplał.

Jest to muzyka mocno osadzona w brutalnych hip-hopowych groovach, odwołujących się bardzo luźno do brzmienia lat 90-tych. Jest to muzyka brudna i bezkompromisowa, której siła leży w bębnach i basie.
Tekst – Sebastian Jóźwiak

Posłuchaj:
Błoto live at EFG London Jazz Festival https://youtu.be/pvEfelhsxYQ
Rzepień https://youtu.be/MvRM3vP-iJE
Szlam https://youtu.be/WOI0GAsgEYk

Skład:
Marek Pędziwiatr – instrumenty klawiszowe
Paweł Stachowiak – gitara basowa
Olaf Węgier – saksofon tenorowy
Marcin Rak – perkusja

Drzwi 19:00
Koncert 20:30

Uwaga! Koncert odbędzie się na stojąco.

Do zobaczenia!

Więcej koncertów