Wróć

09/11: Kassa Overall

Wtorek

09/11/2021 19:00

Kup bilety na Going.

Kassa Overall jest artystą reprezentującym nowojorską scenę jazzową. Jest wokalistą, producentem muzycznym i perkusistą, który w swojej muzyce łączy awangardowe eksperymenty na pograniczu jazzu i hip-hopu.

Mieszanka brzmienia zachodniego wybrzeża z dużą dozą nowojorskiego jazzowego podziemia.W ciągu ostatnich dwóch lat Overall wyprodukował trzy wyjątkowo docenione przez krytyków projekty. Artysta pozostaje wierny jazzowym tradycjom swoich mentorów, nieżyjących już Elvina Jones i Billy Hart, z którymi studiował w Oberlin Konserwatorium Muzyczne.

Kassa Overall obraca się w czołówce światowego jazzu od dwóch dekad, koncertując i nagrywając z artystami tak różnymi, jak Geri Allen, Steve Coleman, Francis and the Lights, Yoko Ono, Peter Evans i Gary Bartz. Tymczasem jego pracę jako producenta można usłyszeć na płytach Theo Crokera (Escape Velocity), Arto Lindsay (Cuidado Madame) i Das Racist (Usiądź, człowieku). Wychowany w Seattle w stanie Waszyngton, ogólnie uczęszczał do Garfield High School, alma matka Quincy Jonesa i Jimiego Hendrixa. Obecnie mieszka na Brooklynie.

DRZWI – 19:00

KONCERT – 20:30

Do zobaczenia w Jassmine! 

Więcej koncertów