Wróć

10/03: WE ARE: Kosmonauci & USO9001

Czwartek

10/03/2022 19:00

Kup bilety na Going.


Po udanej pierwszej sesji w ramach cyklu WE ARE, w którym oddajemy naszą scenę młodym, zdolnym i obiecującym artystom, zapraszamy na kolejną! Tym razem zaprezentują się składy Kosmonauci & USO9001.

USO9001
Zespół powstał na początku 2021 roku i z epką Unidentified Sonoristic Object zadebiutował na Festiwalach Lado na Wsi i Jazz Jantar, gdzie został okrzyknięty jednym z najlepszych debiutów w historii festiwalu. Tożsamość USO to połączenie klasycznego jazzu, wspartego jazzową edukacją z elektronicznymi brzmieniami, fakturami i hiphopowymi rytmami na bębnach. W większości kompozycji gitara pełni rolę koloru i bazy dla saksofonowych tematów. Nie przypomina suchej, nadmiernie skomplikowanej jazzowej gitary, a bardziej post rock, Sigur Ros czy ambientowe sample. Rzadko się zdarza, że zespół nie tylko za pomocą siły i energii, ale przede wszystkim kompozycji i brzmienia sprawia, że publiczność na jazzowym koncercie czuje się na miejscu stojąc pod sceną. 

Kosmonauci
Zespół tworzy czterech młodych muzyków wykonujących autorskie kompozycje. Występowali między innymi na festiwalach i w klubach takich jak: Młyn Jazz Festival w Wadowicach, Bielska Zadymka Jazzowa, Metrum Jazz Club. Oprócz grania koncertów uczestniczyli również w konkursach zdobywając I miejsca, między innymi: Junior Młyn Jazz Festival, Azoty Jazz Festival w Tarnowie, School & Jazz Festival w Lubaczowie. Wszyscy muzycy posiadają klasyczne i jazzowe wykształcenie, kontynuują naukę na uczelniach wyższych w Katowicach i Berlinie.

Składy:
USO9001:
Jan Pieniążek – perkusja
Miłosz Pieczonka – saksofon
Jan Gałosz – gitara

KOSMONAUCI:
Jan Pieniążek – perkusja
Bartłomiej Lucjan – bas
Tymon Kosma – wibrafon
Miłosz Pieczonka – saksofon

Drzwi – 19:00
Koncert – 20:30

Do zobaczenia w Jassmine!

Więcej koncertów