Wróć

10/05: Joey Alexander

Piątek

10/05/2024 19:00

Kup bilety na Going.

Na swoim siódmym albumie „Continuance”, urodzony w Indonezji pianista, kompozytor i lider zespołu JOEY ALEXANDER przewyższył swoje wcześniejsze wcielenia: teraz czuje się komfortowo w nowej roli jako kompozytor-pianista o płodnej wyobraźni i głębi emocjonalnej.

Od najmłodszych lat Joey był powszechnie uważany za jednego z najbardziej utalentowanych pianistów i myślicieli improwizujących w jazzie. Mówiąc o swoim rozwoju jako kompozytora, Joey przytacza inspiracje spoza świata jazzu, włączając Ennio Morricone’a, Johna Mayera, Burta Bacharacha, a nawet Bonnie Raitt.

„Uczę się od wszystkich tych artystów różnych gatunków, które mogę wprowadzić do mojej muzyki,” mówi Joey. „Oczywiście nadal kocham słuchać jazzu. Ale te wszystkie wpływy pomagają mi być lepszym kompozytorem. Zawsze myślę ‚Jak mogę się skomunikować z szerszą publicznością’. W dążeniu do bycia lepszym improwizatorem i kompozytorem zawsze staram się przynosić na stół świeże, kreatywne pomysły zarówno melodyczne, jak i harmoniczne.”

Posłuchaj:
https://youtu.be/U0UW6d416z0?si=Wtu5Vgui6DPN636g
https://youtu.be/-RNyWz7Rtoc?si=A_94gZvqFAmtbQ8u 

Skład:
Joey Alexander – Piano
Kris Funn – Bass
Jonathan Barber – Drums

Drzwi 19:00
Start 20:30

Nie prowadzimy rezerwacji stolików. Zachęcamy do wcześniejszego przybycia i zajęcia miejsc.

Do zobaczenia!

Więcej koncertów