Wróć

10/09: José Manuel Albán Juárez presents Realismo Mágico

Sobota

10/09/2022 19:00

Kup bilety na Going.

José Manuel Albán Juárez przedstawia: 
Realismo Mágico
czyli swoje nowe idee muzyczne na wyobraźnię buszującą w rzeczywistości, z nawiązaniem do baśni i utopii i z udziałem:

Joaquín Sosa klarnet, saksofon tenorowy
Marita Albán Juárez wokal
Dominik Wania fortepian
Andrzej Święs bas

José Manuel Albán Juárez perkusja

Joaquín Sosa to wielokrotnie nagradzany kubański muzyk jazzowy, gra na klarnecie, saksofonie tenorowym i flugelhornie. Aktywny na scenach i festiwalach jazzowych na Kubie, Barbadosie, Hiszpanii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i w Polsce.

Marita Albán Juárez wokalistka, liderka Marita Albán Juárez Quartet, koncertuje w Polsce i zagranicą w klubach, teatrach i na festiwalach jazzowych. Obecnie przed premierą kolejnej płyty swojego kwartetu zatytułowanej Jazmines i planowanej na grudzień 2022.

Dominik Wania, obsypany w ostatnich latach licznymi nagrodami za debiut i dla najlepszego pianisty jazzowego. Stale grywał z Tomaszem Stańko w jego projektach ostatnich dziesięciu lat i muzykami związanymi z wytwórnią ECM, jest filarem kwartetu Macieja Obary. W ECM wydał też swój znakomicie przyjęty przez światowa krytykę autorski debiut solowy Lonely Shadows.

Andrzej Święs kontrabasista i kompozytor. Ma w dorobku dziesiątki płyt i od lat jest jednym z najlepszych i najciekawszych polskich basistów w szeroko pojętej muzyce improwizowanej.

José Manuel Albán Juárez jest niezwykle wszechstronnym muzykiem z gigantycznym dorobkiem, komponuje też muzykę do filmów, angażuje się w muzykę współczesną, improwizowaną, elektroniczną, jazz i afroperuwiańską bierze udział w eksperymentalnych projektach soundsystemowych, ponadto jest członkiem hip-hopowej grupy Łona & The Pimps oraz założycielem kolektywu-orkiestry salsowej − Salsa Central.

Drzwi 19:00
Koncert 20:30

Do zobaczenia!

Więcej koncertów