Wróć

10/10: Trio Jazzowe Marcina Maseckiego

Sobota

10/10/2020 20:00

SOLD OUT / Bilety niedostępne

Zapraszamy na pierwszy z trzech koncertów Marcina Maseckiego w Jassmine. 

Zaczynamy od Trio Jazzowe Marcina Maseckiego. 
Kolejna odsłona w listopadzie i grudniu. 

Korzenie jazzowe Maseckiego sięgają kołyski. Jako brzdąc słuchał w kółko amerykańskich big bandów. Kiedy zaczął chodzić zakochał się w ragtajmie. Jako nastolatek założył trio jazzowe z Wojtkiem Pulcynem i Grzegorzem Grzybem.

Później, przez cztery lata grał jazz w zespole Al-chemik. Na studiach w Bostonie skręcił we free Jazz oraz improwizację coraz mniej określoną stylistycznie. Po powrocie do Polski dołączył do wytwórni Lado ABC i jazzu grał stosunkowo niewiele, angażując się w tzw. muzykę niezależną (Paristetris), oraz klasyczną (Bach, Mozart, Beethoven). Przyszła też kolej na kompozycję, dyrygenturę oraz muzykę filmową.

W ostatnich latach stopniowo wracał do jazzu, najpierw tworząc tradycyjny bigband, który niejedną warszawską imprezę okraszył, następnie realizując dziecięce marzenie wykonywania ragtajmów, ostatecznie zakładając z Janem Młynarskim zespół grający przedwojenny jazz w nowej odsłonie – Jazz Band Młynarski-Masecki. Stworzenie klasycznego tria było kwestią czasu. Ostatecznie nastąpiło to pod koniec 2018. Zespół gra rzadko, ale brzmi jakby grał od zawsze. Repertuar stanowią autorskie utwory Maseckiego inspirowane bieganiem oraz płakaniem. Pianista dobrał swoich stałych towarzyszy – na perkusji Jerzy Rogiewicz i na kontrabasie Piotr Domagalski.Skład:
Marcin Masecki – pianino
Jerzy Rogiewicz – perkusja
Piotr Domagalski – kontrabas

Więcej koncertów