Wróć

11/02 Błoto: We Remember J Dilla [SOLD OUT]

Piątek

11/02/2022 19:00

Kup bilety na Going.

Luty nazywamy „Dilla Month”. Jest to okres wzmożonego wspominania jednego z najważniejszych rozdziałów muzyki naszego pokolenia. 7 lutego 1974 roku bowiem urodził urodził się Jay Dee. W tym roku obchodziłby 48 lat. Niestety choroba zabrała go zbyt wcześnie już 16 lat temu! Od 10 lutego 2006 roku, środowisko hip-hopowe zawsze przechodzi ten okres tak samo: kultywując twórczość innowatora kolektywnie. Tym razem zrobi to zespół Błoto w Jassmine, reinterpretując w kwartecie beaty mistrza.

Znamy niewiele osób z naszego bliskiego otoczenia, które nie obcowałyby z muzyką Jamesa Yanceya. Tyle okresów, tyle styli, tyle ponadczasowych numerów. J Dilla = Hip Hop.

Błoto, to zespół który zrodził się z przypadku jak kałuża po deszczu. Latem 2018 na trasie koncertowej wrocławskiego sekstetu EABS pomiędzy Brzegiem Dolnym, Łodzią i Sopotem wypadał dzień wolny między koncertami. W drodze do trójmiasta skład coraz bardziej się uszczuplał.

W samochodzie zostali:
Marek Pędziwiatr (instrumenty klawiszowe / syntezatory),
Paweł Stachowiak (bass),
Marcin Rak (perkusja),
Olaf Węgier (saksofon tenorowy)

Jest to muzyka mocno osadzona w brutalnych hip-hopowych groovach, odwołujących się bardzo luźno do brzmienia lat 90-tych. Jest to muzyka brudna i bezkompromisowa, której siła leży w bębnach i basie.

Posłuchaj:

Błoto live at EFG London Jazz Festival https://youtu.be/pvEfelhsxYQ
Rzepień https://youtu.be/MvRM3vP-iJE
Autentyzm https://youtu.be/wEooOUGNYzw

Tekst – Sebastian Jóźwiak
Zdjęcie – Ola Bodnaruś

Drzwi 19:00
Koncert 20:30

Do zobaczenia!

Więcej koncertów