Wróć

11/11: Joe Lovano featuring Marcin Wasilewski Trio

Piątek

11/11/2022 19:00

Kup bilety na Going.

Trasa koncertowa Marcin Wasilewski Trio & Joe Lovano – „Arctic Riff” Tour 2021, zorganizowana jesienią w 2021 roku, promująca wspólny album muzyków pt. „Arctic Riff” wydany w ECM Records rok wcześniej, będzie mieć swój epilog jesienią tego roku.

Trio w składzie Marcin Wasilewski fortepian, Sławomir Kurkiewicz kontrabas i Michał Miśkiewicz perkusja z fantastycznym Joe Lovano na saksofonie tenorowym powróci na serię koncertów w listopadzie 2022 roku. Jedyne dwa koncerty w Polsce zespół zagra w Klubie Jassmine.

Na fali satysfakcji muzyków ze wspólnego muzykowania po zakończeniu pierwszej wspólnej trasy w 2021 roku oraz dodatkowego zainteresowania promotorów europejskich kolejnymi koncertami, jesienią tego roku wyruszą ponownie na tournée po Europie. W efekcie współpracy obu managementów w listopadzie muzycy zagrają na festiwalach i salach koncertowych Włoch, Francji, Serbii, Czech, Niemiec i Polski, w tym w Jassmine.Muzycy spotkali się kilka tygodni wcześniej w Nowym Jorku – gdzie wspólnie z plejadą gwiazd amerykańskiego i europejskiego jazzu, m.in. Ravim Coltranem, Ambrosem Akinmusirem, Chrisem Potterem, Wadada Leo Smithem, Craigiem Tabornem, Davidem Virellesem, czy Jakobem Bro – wystapili w koncercie „Remembering Tomasz Stańko”, poświęconym pamięci polskiego trębacza. Czeka nas kolejna uczta muzyczna w wykonaniu tego wyjątkowego kwartetu.

Skład:
Joe Lovano – saksofon tenorowy
Marcin Wasilewski- fortepian
Sławomir Kurkiewicz- kontrabas
Michal Miśkiewicz- perkusja

Posłuchaj:


Drzwi 19:00
Koncert 20:30

Do zobaczenia!

Więcej koncertów