Wróć

11/12: Krzysztof Herdzin Quartet: The Book of Secrets

Sobota

11/12/2021 19:00

Kup bilety na Going.

Krzysztof Herdzin wraz ze swoim kwartetem zaprezentuje program z albumu „The Book of Secrets”, wydanego w kultowej serii Polish Jazz.

To nagranie bardzo osobiste i niezwykle istotne w dorobku pianisty.

Krzysztof Herdzin – fortepian

Marek Podkowa – saksofon tenorowy

Robert Kubiszyn – kontrabas, gitara basowa

Cezary Konrad – perkusja

Krzysztof Herdzin to jeden z najbardziej wszechstronnych muzyków w Polsce: kompozytor, dyrygent, aranżer, pianista i producent. Wydał 20 autorskich płyt, na swoim koncie ma udział w ponad 200 albumach. Zdobywca 19 Złotych i 5 Platynowych Płyt. Autor orkiestracji do nagrodzonej Oscarem muzyki Jana A.P. Kaczmarka do filmu „Marzyciel”.

Jest absolwentem bydgoskiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu prof. Katarzyny Popowej- Zydroń (1993), profesorem sztuk muzycznych i wykładowcą macierzystej uczelni. Na początku lat 90-tych do swoich zespołów zaprosili go nestorzy polskiego jazzu: Jan Ptaszyn Wróblewski i Zbigniew Namysłowski. Obecnie jest liderem własnych zespołów, prowadzi też własny big-band. Współpracował z większością polskich artystów ze świata jazzu i muzyki rozrywkowej, oraz z wieloma światowymi gwiazdami, m.in. z Branfordem Marsalisem, Gregoirem Maretem, Mino Cinelu, Richardem Boną, Vinniem Colaiutą.

Drzwi – 19:00

Koncert – 20:30

Do zobaczenia w Jassmine! 

Więcej koncertów