Wróć

12/05: Jazz Po Polsku: Mad Ship

Niedziela

12/05/2024 19:00

Kup bilety na Going.

W ramach projektu JAZZ PO POLSKU „Warsaw Live Sessions” odbędą się kolejne autorskie koncerty czołówki polskiej sceny jazzowej, a także gości z zagranicy.

Mad Ship to kwartet gitarzysty i kompozytora Kuby Wójcika, wyróżniający się nowatorskim i oryginalnym brzmieniem oraz kreatywnym podejściem do improwizacji. Zespół czerpie inspiracje z wielu muzycznych źródeł, tworząc jednocześnie nową jakość i nie powielając żadnego z nich. W twórczości grupy można odnaleźć zarówno elementy rocka progresywnego jak i jazzowo-awangardowe eksperymenty. W to wszystko wpleciona jest też spora doza niebanalnej elektronicznej estetyki, co razem tworzy niezwykły muzyczny amalgamat.

Time Shift to nowy album grupy z udziałem wyśmienitych muzyków: Tomasza Licaka – saksofon tenorowy i sopranowy, Grzegorza Tarwida – fortepian i syntezatory, oraz Krzysztofa Szmańdy – perkusja i perkusjonalia. Zespół rozwija język muzyczny zaprezentowany na świetnie przyjętej debiutanckiej płycie Flash Years i poszerza stylistykę w której się porusza, czerpiąc z wielu muzycznych źródeł. 

Skład:
Kuba Wójcik – gitara
Tomasz Licak – saksofon
Grzegorz Tarwid – fortepian 
Patryk Dobosz – perkusja

Drzwi 19:00
Start 20:30

Wydarzenie jest współfinansowanie ze środków Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Nie prowadzimy rezerwacji stolików. Zachęcamy do wcześniejszego przybycia i zajęcia miejsc.

Do zobaczenia!

Więcej koncertów