Wróć

12/05: Jazz Po Polsku: SHALOSH

Niedziela

12/05/2024 19:00

Kup bilety na Going.

W ramach projektu JAZZ PO POLSKU „Warsaw Live Sessions” odbędą się kolejne autorskie koncerty czołówki polskiej sceny jazzowej, a także gości z zagranicy.

SHALOSH to instrumentalne trio należące do obecnej generacji zespołów jazzowych o różnorodnym charakterze muzycznym, zdolnych dotrzeć do szerokiego spektrum publiczności zarówno w świecie jazzu, jak i w innych gatunkach muzycznych.

W ciągu dziesięciu lat swojej działalności trzej przyjaciele z dzieciństwa, SHALOSH, odmówili zdefiniowania siebie czy ograniczenia się do jednego gatunku czy drugiego. Ich muzyka jest surowa, szczera i progresywna, przekraczająca granice stylistyczne i zawsze zmieniająca się. Zagrali na niektórych najbardziej prestiżowych scenach świata, dając setki koncertów przez lata i zdobywając uznanie jako jeden z wiodących młodych trio na świecie.

Mimo klasycznego składu jazzowego tria (fortepian, kontrabas i perkusja) oraz głębokich korzeni muzyki jazzowej i improwizowanej u członków zespołu, muzyka SHALOSH kroczy własną ścieżką, tworząc unikalną i fascynującą syntezę z różnych gatunków, takich jak rock, muzyka klasyczna, elektroniczna, afrykańska i bliskowschodnia.

Posłuchaj: 

https://youtu.be/UW-w1gXy8BY?si=OnDVuzcHV9cFRagh
https://youtu.be/pmELHqknUHM?si=ry9rb2aHXuVMdFR1
https://youtu.be/XKmYVGqE4zo?si=pOjkfxIe2ACJ7ta5

Skład:
Gadi Stern – piano
David Michaeli – kontrabas
Matan Assayag – perkusja

Drzwi – 19:00
Koncert – 20:30

Wydarzenie jest współfinansowanie ze środków Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Nie prowadzimy rezerwacji stolików. Zachęcamy do wcześniejszego przybycia i zajęcia miejsc.

Do zobaczenia w Jassmine!

Więcej koncertów