Wróć

13/05: Sinnoi

Poniedziałek

13/05/2024 19:00

Kup bilety na Going.

„Sinnoi to wspaniałe zaskoczenie. Oglądajcie, jak ta wyjątkowa grupa stanie się na żywo i w sieci kultową obecnością na całym świecie w ciągu następnej dekady.“ – Max Reinhardt (Soho Radio)  

SINNOI to kwartet składający się z Wonsool Lee, basisty o dobitnej obecności na koreańskiej scenie jazzowej; Bora Kim, która ma szeroki zakres muzyczny od gyeonggi minyo (koreańskie pieśni ludowe) i jeongga (tradycyjny, wokalny gatunek  koreański); Godam, artysty elektronicznego; Nayeon Lee, muzyka piri i taepyeongso. Ta unikalna kombinacja jazzu, koreańskiej muzyki tradycyjnej i dźwięku elektronicznego tworzy brzmienie SINNOI, które jest naprawdę oryginalne i wyjątkowe, zaciera granice między gatunkami i integruje ze sobą różne elementy.

SINNOI to inna nazwa SINAWI, pochodząca z muzyki szamańskiej, jednej z najstarszych tradycyjnych koreańskich form muzycznych, wykonywanej przez zespół instrumentalny. Ta forma głównie koncentruje się na osiągnięciu harmonii między instrumentami o różnych cechach muzycznych. Jak sugeruje nazwa zespołu, SINNOI kładzie swoje największe zainteresowanie w demonstracji nowych wariacji z trzech różnych składników muzycznych – koreańskiej muzyki tradycyjnej, jazzu i muzyki elektronicznej.

Posłuchaj:
https://youtu.be/QUJi2l_vuqs?si=XxY6o8X6NV2ZgfHz
https://youtu.be/rxpCgFvyDMU?si=aSmeUdCw3apPc_FF
https://youtu.be/krIHTd-7PGY?si=UdXadsQ5oX7_e6XK
https://youtu.be/h1tTGsPp7kY?si=PL3RR6aUi973BMaw 

Skład:
Wonsool Lee – double bass

Bora Kim – voice

Godam – electronic sound

Nayeon Lee – piri, taepyeongso, saenghwang

Drzwi 19:00
Koncert 20:30

Wydarzenie jest współorganizowane przez Centrum Kultury Koreańskiej w Warszawie oraz wspierane przez projekt „Traveling Korean Arts”, organizowany przez KOFICE (Korean Foundation for International Cultural Exchange).

Nie prowadzimy rezerwacji stolików. Zachęcamy do wcześniejszego przybycia i zajęcia miejsc.

Do zobaczenia!

Więcej koncertów