Wróć

13/10: Sylwester Ostrowski & The Jazz Brigade ft. Freddie Hendrix, Endea Owens

Środa

13/10/2021 19:00

Kup bilety na Going.

Sylwester Ostrowski & The Jazz Brigade ft. Freddie Hendrix, Endea Owens to międzynarodowa formacja założona i prowadzona przez szczecińskiego jazzmana Sylwestra Ostrowskiego, z gościnnym udziałem wirtuoza trąbki – Freddiego Hendrixa oraz kontrabasistki – Edrei Owens.

Freddie Hendrix – trębacz, band leader i kompozytor. W ciągu ostatnich dwóch dekad stał się jednym z najbardziej rozchwytywanych sidemanów w jazzie i nie tylko. To również wszechstronny i utalentowany kompozytor, aranżer i pedagog. Hendrix rodem z Teaneck w New Jersey ma na swoim koncie współpracą z szeroką gamą wykonawców, od Count Basie Orchestra i The Christian McBride Big Band po Arethę Franklin, Steviego Wondera i Alicię Keys.

Endea Owens – kontrabasista, wokalistka i kompozytorka. Była „wschodzącym artystą” Jazz at Lincoln Center w sezonie 2019, a obecnie jest „młodą gwiazdą” sezonu 2021. Jej mentorami i nauczycielami byli Ron Carter, Marcus Belgrave i Rodney Whitaker, a pomimo młodego wieku ma już na swoim koncie współpracę z takimi gwiazdami jak Diana Ross, Dee Dee Bridgewater czy Jazzmeia Horn. Występowała na czołowych festiwalach między innymi w Europie, Australii i obu Amerykach.

Sylwester Ostrowski – szczeciński saksofonista tenorowy, kompozytor, lider, a także promotor jazzu. Inicjator wielu międzynarodowych projektów z udziałem wybitnych muzyków amerykańskich, jak m.in. Billy Harper, Deborah Brown, Darius Brubeck, Keyon Harrold czy Freddie Hendrix. Współorganizator, razem z amerykańskim stowarzyszeniem Jazz Sister Cities, takich globalnych przedsięwzięć, jak ekspedycja gwiazd polskiego jazzu na Safaricom International Jazz Festival w Nairobi w Kenii, czy do Kansas City.

Freddie Hendrix (USA) – trąbka

Sylwester Ostrowski – saksofon tenorowy

Miki Hayama (Japonia) – fortepian

Jakub „Mizer” Mizeracki – gitara

Endea Owens (USA) – kontrabas

Owen Hart Jr (USA) – perkusja

Więcej koncertów