Wróć

14/05: Camilla George

Sobota

14/05/2022 19:00

Kup bilety na Going.

Nigeryjska saksofonistka, uznawana za jedną z najważniejszych artystek współczesnej brytyjskiej sceny jazzowej, 14 maja 2022 r. wystąpi w klubie Jassmine. Będzie to kolejna odsłona cyklu .MORE, którego zamierzeniem jest ​​przeniesienie na polski grunt klimatu znanego z koncertów w londyńskiej Jazz Cafe czy na holenderskim festiwalu North Sea Jazz.

Dla urodzonej w nigeryjskim Eket artystki będzie to powrót do Warszawy po kilku miesiącach – w październiku ubiegłego roku mieliśmy okazję obejrzeć jej band podczas 63. Festiwalu Jazz Jamboree. Poziom zaprezentowany przez Camillę, jej sceniczna energia i wirtuozeria nakazują przewidywać, że majowe show będzie jednym z najlepszych koncertów jazzowej wiosny w stolicy.

Obecnie artystka koncertuje z materiałem z nadchodzącej płyty “Ibio Ibio” – albumu, który jest hołdem dla plemienia Camilli – ludu Ibibio z południowo-wschodniego wybrzeża Nigerii.Na płycie pojawiają się Daniel Casimir, Sarah Tandy, Winton Clifford, Renato Paris, Sheila Maurice-Grey, Rosie Turton, Shirley Tetteh, perkusista hiphopowy Daru Jones, raperka z
Birmingham Lady Sanity i Sam Jones.

Skład:
Camilla George – alto sax
Sarah Tandy – piano/keys
Tirenon Godel – bass
Rod Youngs – drums

Posłuchaj:
https://www.youtube.com/watch?v=Jjgwyvdcqhk

Drzwi 19:00
Koncert 20:30

Do zobaczenia!

Więcej koncertów