Wróć

14/10: Amaro Freitas

Sobota

14/10/2023 19:00

Kup bilety na Going.

Pianista Amaro Freitas w Jassmine!

Od rejonu slumsów Recife w północno-wschodniej Brazylii po międzynarodową ikonę jazzu, Amaro Freitas niestrudzenie, ciężko pracował, aby stać się takim artystą, jakim jest dzisiaj. Zdobywając międzynarodową uwagę dzięki „podejściu do klawiszy tak wyjątkowemu, że aż zdumiewającemu” (Downbeat), jego debiutancki i kolejny album Sangue Negro (2016) i Rasif (2018) zyskały natychmiastowe uznanie. Jego nowy album Sankofa, opisuje duchowe poszukiwanie zapomnianych historii, starożytnych filozofii i inspirujących postaci czarnej społeczności Brazylii. Jest jak dotąd jego najbardziej oszałamiającym i szczerym dziełem.

Artysta opisuje je w następujący sposób:
„Symbol mistycznego ptaka, który leci głową do tyłu, oznacza naukę możliwości powrotu do korzeni, aby zrealizować swój potencjał, by iść naprzód. Tym albumem chcę przywołać pamięć o tym, kim jesteśmy i oddać hołd dzielnicom, imionom, postaciom, miejscom, słowom i symbolom, które pochodzą od naszych przodków. Chcę świętować to, skąd pochodzimy”.

Jak wszystkie albumy Amaro, Sankofa powstawał około dwóch lat, a trio spędzało w studiu osiem godzin dziennie, cztery dni w tygodniu. „Cenimy proces twórczy. Wiemy, że dotarcie w inne miejsce wymaga czasu, a potem zrozumienie tego miejsca, przetłumaczenie go też zajmuje swoje. Kiedy chcemy opuścić naszą strefę komfortu, najważniejszymi czynnikami są czas, poświęcenie, dyscyplina i mądrość. Mijają miesiące i pomysły zaczynają się układać. Najważniejszy jest czas. Bez tego nie możemy dotrzeć tam, gdzie chcemy być. Dlatego też chcę przekazać to przesłanie przyszłym pokoleniom: Zwolnijmy, dajmy sobie więcej przestrzeni, róbmy rzeczy głębiej. Przestańmy unosić się na powierzchni, zanurkujmy”.

Posłuchaj:

Skład:
Amaro Freitas – Piano
François Morin – Drums
Aniel Someillan – Double Bass

Drzwi 19:00
Start 20:30

Nie prowadzimy rezerwacji stolików. Zachęcamy do wcześniejszego przybycia i zajęcia miejsc.
Po wyprzedaniu koncertu nie będzie prowadzona sprzedaż na bramce.

Do zobaczenia!

Więcej koncertów