Wróć

16/03: Jeremy Pelt Quintet

Sobota

16/03/2024 19:00

Kup bilety na Going.

Urodzony w Stanach Zjednoczonych Jeremy Pelt to jeden z najbardziej wyróżniających się trębaczy w świecie jazzu. Wielokrotny zwycięzca plebiscytu prestiżowego magazynu Down Beat, rozpoczął rozwijającą się w zawrotnym tempie karierę w 1998 roku, kiedy po ukończeniu Berklee College of Music zamieszkał w Nowym Jorku i dołączył do Mingus Big Band. 

Pelt zbudował na tej relacji wiele innych, bardzo szybko zdobył ogromne uznanie tamtejszego środowiska jazzowego, rozpoczynając współpracę z największymi mistrzami tego gatunku (wsród nich występy i nagrania m.in. Cliff Barbaro, Keter Betts, Bobby „Blue” Bland, Ravi Coltrane, Franka Fostera, Winard Harper, Jimmy Heath, Vincent Herring, John Hicks, Charli Persip, Ralph Peterson, Lonnie Plaxico, Bobby Short, cedr Walton, Frank Wess, Nancy Wilson i The Skatalites). Często występuje u boku cenionych zespołów jak: The Village Vanguard Orchestra i Duke Ellington Big Band, jest także członkiem Lewis Nash Septet oraz The Cannonball Adderley Legacy z występującym gościnnie Louis Hayes. Jako lider, Pelt nagrał dziesięć płyt, koncertował na całym świecie z własnymi różnymi zespołami, pojawiając się na wielu festiwalach i estradach jazzowych. 

Nagrania i występy Pelta przyniosły mu uznanie krytyków, zarówno w kraju, jak i za granicą. Nat Hentoff, legendarny publicysta jazzowy i producent, wyróżniał Jeremy Pelta w the Wall Street Journal. Przez pięć lat z rzędu Downbeat Magazine i Jazz Journalist Association tytułował Pelta wschodzącą gwiazdą trąbki. W 2023 roku Jazz Journalist Association uznało Pelta za najlepszego trębacza w Stanach Zjednoczonych – Trumpeter of the Year.

W 2021 roku Jeremy Pelt zadebiutował w roli pisarza wydając pierwszą z planowej serii „Griot: Examining the Lives of Jazz’s Great Storytellers” vol.I, w 2022 roku vol.II, a wiosną 2023 vol.III. Książki zawierają rozmowy, których treść w większości dotyczy kwestii tożsamości rasowej i kulturowej, oraz stosunku do życia.

Pelt obecnie koncertuje obecnie promując swój najnowszy album „Jeremy Pelt – Soundtrack” (Highnote rec. 2022).

Posłuchaj:
https://www.youtube.com/watch?v=MQkN79pp6-8
https://www.youtube.com/watch?v=LlSd8xCWjD0
https://www.youtube.com/watch?v=RBCj5RkR1xA

Skład:
Jeremy Pelt – trumpet
Alex Wintz – gitara
Jalen Baker – vibraphone
Leighton Harrell – bass
Jared Spears – drums 

Drzwi 19:00
Start 20:30

Nie prowadzimy rezerwacji stolików. Zachęcamy do wcześniejszego przybycia i zajęcia miejsc.

Do zobaczenia!

Więcej koncertów