Wróć

16/06: Jazz Po Polsku: Filip Zółtowski Quartet

Niedziela

16/06/2024 19:00

Kup bilety na Going.

W ramach projektu JAZZ PO POLSKU „Warsaw Live Sessions” odbędą się kolejne autorskie koncerty czołówki polskiej sceny jazzowej, a także gości z zagranicy.

Filip Żółtowski Quartet to młody, gdański zespół założony w sierpniu 2020 roku, w skład którego wchodzą studenci oraz absolwenci Akademii Muzycznej w Gdańsku. Kwartet w 2020 roku zdobył 3 miejsce na Blue Note Jazz Competition. Mimo niedługiego stażu występowali już na znaczącym Festiwalu Jazz Jantar (premiera materiału z płyty Humanity) oraz na Sopot Molo Jazz Festiwal. Dużym wyróżnieniem było zaproszenie zespołu do zaprezentowania swojej debiutanckiej płyty „Humanity” w eksluzywnej serii koncertów JAZZ.PL na antenie II Programu Polskiego Radia. 

Kwartet łączy w swojej koncepcji tradycje jazzowego grania z nowoczesnymi brzmieniami i śpiewnymi tematami, czerpiąc także z polskiego folkloru. Jest to fuzja muzyki jazzowej, często mocno improwizowanej, z elektronicznymi brzmieniami, inspirowanymi producentami znanymi bardziej ze  sceny muzyki pop czy EDM (np. Flume, Medasin), a także hip-hopowymi beat’ami w stylu produkcji James’a Yancey (J.Dilla). Jeśli mielibyśmy zdefiniować główny punkt łączący tę fuzję gatunków, to będzie to właśnie jazz, zainspirowany stylem Steve’a Coleman’a and Five Elements, czy Brad’a Mehldau.

Posłuchaj: 

Skład:
Filip Żółtowski – trąbka 
Szymon Zawodny – saksofon 
Wojtek Wojda – instrumenty klawiszowe 
Mikołaj Stańko – perkusja

Drzwi – 19:00
Koncert – 20:30

Wydarzenie jest współfinansowanie ze środków Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Nie prowadzimy rezerwacji stolików. Zachęcamy do wcześniejszego przybycia i zajęcia miejsc.

Do zobaczenia w Jassmine!

Więcej koncertów