Wróć

16/12: Grzegorz Turnau

Czwartek

16/12/2021 19:00

Kup bilety na Going.

Czwartek i piątek – dwa koncertowe wieczory w Jassmine spędzimy w absolutnie doskonałym towarzystwie! Na scenie zagości artysta, którego nikomu przedstawiać nie trzeba – wybitny piosenkarz, kompozytor i pianista. Grzegorz Turnau.


Ze swoim zespołem występuje od ponad 30 lat. Wydał 16 albumów z własnym repertuarem i 3 płyty będące interpretacją utworów innych artystów. Gościnnie brał udział w wielu projektach fonograficznych i koncertowych, współpracując z licznymi solistami, instrumentalistami i orkiestrami.


Debiutował na XX Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (1984) utworem Znów wędrujemy (do wiersza K.K. Baczyńskiego), gdzie zdobył pierwszą nagrodę. Zaproszony przez Piotra Skrzyneckiego do Piwnicy pod Baranami, występował tam 13 lat. Brał także gościnny udział w wielu projektach, z których najważniejsze to: Nieszpory Ludźmierskie (1992) i Droga, życie, miłość (2000) J.K. Pawluśkiewicza i L.A. Moczulskiego.
Artysta otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia: Złoty Krzyż Zasługi, Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis, Honorowe Obywatelstwo Miasta Inowrocławia, 9 Fryderyków (nagród Polskiej Akademii Fonograficznej), 2 Wiktory (nagrody TVP), Grand Prix Festiwalu Opole, Mateusz (nagroda radiowej Trójki), 2 Superjedynki.


Grzegorz Turnau jest także autorem muzyki teatralnej i filmowej. Wraz ze swoim zespołem zagrał do tej pory ponad 2000 koncertów, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem słuchaczy ceniących oryginalną i kunsztowną formę estradową.

Skład zespołu:

Grzegorz Turnau – fortepian, śpiew

Leszek Szczerba – saksofony

Robert Kubiszyn – gitara basowa

Cezary Konrad – perkusja


Drzwi – 19:00

Koncert – 20:30

Do zobaczenia w Jassmine!

Więcej koncertów