Wróć

17/09: NAHORNY Schmidt Bogdanowicz Biskupski: Freedom Book / Echoes Of Heyday

Sobota

17/09/2022 19:00

Kup bilety na Going.

Niezwykły projekt NAHORNY Schmidt Bogdanowicz Biskupski: Freedom Book – Okruchy Dojrzałości wybrzmi we wrześniu w Jassmine!

Nahorny Trio gra nieprzerwanie od 1990 roku. To najdłużej istniejący zespół w historii polskiego jazzu. Freedom Book – Okruchy Dojrzałości to kolejna odsłona twórczości Włodzimierza Nahornego – ikony i legendy polskiego jazzu, mistrza liryki, tym razem zrealizowana we współpracy z wybitnym trębaczem młodego pokolenia – Piotrem Schmidtem. Jest to muzyka stonowana stylistycznie. Twórcza odpowiedź na współcześnie otaczający nas krzyk, zgiełk i pośpiech. To muzyka pełna oddechu, spokoju, zadumy i refleksji.

Twórczość Włodzimierza Nahornego to poezja i romantyzm – język niedefiniowalny i nieprzewidywalny. Utrzymana w jazzowym kanonie pianistyka, nosi osobiste słowiańskie piętno. Jego życiorys to niemal cała historia polskiego jazzu. Twórczy idiom jest tak szeroki, jak nieskończony jest wachlarz jego artystycznych możliwości. Od samego początku kariery, od debiutu, wzbudza powszechne uznanie. Wybitny, niepowtarzalny kompozytor, jeden z pierwszych polskich multiinstrumentalistów, człowiek o niespotykanej wrażliwości i skromności, jednocześnie pełen energii i nowatorskich koncepcji. Krytycy nazywają go Chopinem Jazzu.

Nahorny Trio jest bazą wszystkich projektów Mistrza: Śpiewnik Nahornego, Kolędy na cały rok, Piosenki Lwowskie i Nahorny Sextet. Trio ma w swoim programie również fragmenty programów Nahorny-Szymanowski Mity czy Chopin Genius Loci, w których lider połączył świat muzyki poważnej i jazzu tworząc nową wartość wykraczającą poza dotąd znany jazzowy kanon transkrypcji muzyki poważnej. To muzyka na wskroś współczesna, czerpiąca inspirację z wielu gatunków. Zapraszamy na koncert!

Skład:
Włodzimierz Nahorny – fortepian
Piotr Schmidt – trąbka
Mariusz Bogdanowicz – kontrabas
Piotr Biskupski – perkusja

Posłuchaj:
https://youtu.be/SLc3ehpb4Q0

Drzwi 19:00
Koncert 20:30
Do zobaczenia!

Więcej koncertów