Wróć

17/11: Petter Eldh KOMA SAXO

Środa

17/11/2021 19:00

Kup bilety na Going.

Szwedzki wirtuoz kontrabasu i producent Petter Eldh był siłą napędową rozwoju „berlińsko-nordyckiej” osi jazzu od czasu przeprowadzki do stolicy Niemiec dziesięć lat temu. Teraz prezentuje wszystkie swoje aspekty jako kompozytor, lider, producent i basista w swoim najnowszym projekcie Koma Saxo. Na tym wydawnictwie Petter Eldh czyni cuda również jako producent, aranżując, remiksując większość utworów, łącząc i mapując oryginalne nagrania za pomocą technik produkcji hip-hopowej.

Skład zespołu:

  • Petter Eldh (double bass)
  • Christian Lillinger (drums)
  • Otis Sandsjö (saxophone)
  • Jonas Kullhammar (saxophone)
  • Maciej Obara (saxophone)

Petter Eldh od dziecka miał obsesję na punkcie jazzu, muzyki klasycznej, soulu, reggae, szwedzkiej muzyki ludowej, muzyki Bliskiego Wschodu i Hip Hopu… Początkowo grał na gitarze, zanim przeszedł na swój podstawowy instrument, kontrabas. Wczesne wpływy, takie jak Charles Mingus, Anders Jormin, Charlie Haden, Charlie Parker, A Tribe Called Quest, Monica Zetterlund, Samla Mammas Manna, Aretha Franklin i Earth Wind & Fire kierowały jego różnorodną twórczością muzyczną.

Projekt Koma Saxo to starannie dobrane kompozycje z domieszką inspirujących utworów, zapożyczonych od fińskich legend Matti Oiling, Edwarda Vesali i szwedzkiego kompozytora Olle Adolphsona. Swobodne brzmienie, pełne prawdziwego spokoju i charyzmy, dzięki czemu nigdy nie popadają w łatwy sentymentalizm.

DRZWI – 19:00

KONCERT – 20:30

Do zobaczenia w Jassmine!

Więcej koncertów