Wróć

17/12: Edyta Bartosiewicz *** solo act // jesień tour 2023 [SOLD OUT]

Niedziela

17/12/2023 19:00

Kup bilety na Going.

Kolejne koncerty Edyty Bartosiewicz w Jassmine!

Edyta Bartosiewicz to niezależna artystka, autorka, kompozytorka i producentka nagrań.

Debiutowała w 1990 roku wraz z awangardowym zespołem Holloee Poloy albumem ‚The Big Beat’. Już dwa lata później ukazała się jej pierwsza solowa płyta ‚Love’, a w 1994 roku kolejna, zatytułowana ‚Sen’, która okazała się ogromnym sukcesem. W latach 90-tych Bartosiewicz wydała jeszcze 4 albumy, w tym legendarne ‚Dziecko’, by w 1999 roku rozstać się z macierzystą wytwórnią i rozpocząć działalność w ramach własnej firmy wydawniczej. Wtedy też ukazała się płyta ‚Dziś są moje urodziny’, swoiste best-off, warunek rozwiązania kontraktu z Universal.

Edyta Bartosiewicz sprzedała łącznie ponad milion płyt i otrzymała wiele branżowych nagród, w tym kilka Fryderyków z rzędu za najlepsze płyty rockowe( ostatnią przyznano jej za album ‚Ten Moment, wydany przez Eba Records w 2020 roku). Współpracowała też z wieloma artystami, śpiewając z nimi duety ( Hey – ‚Moja i Twoja Nadzieja’, Kazik – ‚Cztery Pokoje’, Krzysztof Krawczyk – ‚Trudno Tak’) lub też produkując im nagrania ( Firebirds – album ‚Kolory’ czy ‚Cisza W Jej Domu zespołu Closterkeller)

4 listopada 2022 roku ukazała się jubileuszowa, zremasterowana przez Shawna Hatfielda, wersja płyty ‚Love’ na cd i winylu. Aby uczcić 30-lecie swojego solowego debiutu, Edyta postanowiła zagrać serię koncertów tylko z gitarą akustyczną (solo act), dokładnie tak, jak grała na samym początku swojej kariery. Czas zatoczył pętlę, a może bardziej spiralę i jest to dla Bartosiewicz coś w rodzaju ‚nowego otwarcia’.

Po sukcesie jakim była trasa wiosenna – 11 koncertów, wyprzedanych w całości w kilka tygodni, Artystka postanowiła wrócić jesienią na kolejną część trasę obejmującą tym razem 16 koncertów, w tym aż trzy w Jassmine.

Drzwi 19:00
Start 20:30

Nie prowadzimy rezerwacji stolików. Zachęcamy do wcześniejszego przybycia i zajęcia miejsc.
Po wyprzedaniu koncertu nie będzie prowadzona sprzedaż na bramce.

Do zobaczenia!

Więcej koncertów