Wróć

18/06: Wojciech Myrczek Solo

Piątek

18/06/2021 19:30

Kup bilety na Going.

Do kolejnej podróży z muzyką na żywo w Jassmine zaprosiliśmy wyjątkowego wokalistę i laureata licznych prestiżowych nagród – Wojciecha Myrczka. Artysta w kameralnej atmosferze i przy pomocy głosu, fortepianu i loopera zabierze słuchaczy w świat swoich muzycznych inspiracji.

Wojciech Myrczek SOLO – wokal, fortepian

Wojciech Myrczek – wokalista. Inspiracje czerpie ze swingowej tradycji, z wyczuciem wzbogacając ją o elementy nowoczesnych stylów i technik. W swoim śpiewie swobodnie posługuje się zarówno słowem jak i scatem.
Myrczek jest laureatem wielu polskich i zagranicznych nagród, swoją muzykę prezentował na scenach światowych festiwali, takich jak: Montreux Jazz Festival, The Hague Jazz, Brisbane Jazz Festival, Jazz nad Odrą (i wiele innych) oraz w najpopularniejszych salach koncertowych. 
Współpracował z Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Tomaszem Stańko, Henrykiem Miśkiewiczem, Anną Serafińską, Lorą Szafran, Stanisławem Fijałkowskim, Zespołem Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia i wieloma innymi artystami polskiej sceny muzycznej.

W swoim dorobku posiada dwa albumy solowe: Wojciech Myrczek Quintet – We’ll Be Together Again (2010 r.) oraz Myrczek&Tomaszewski – Love Revisited (2014 r.).

Więcej koncertów