Wróć

18/09: RGG „Mysterious Monuments On The Moon”

Sobota

18/09/2021 19:00

Kup bilety na Going.

Jubileusz 20 lat działalności artystycznej RGG, moment, kiedy w naturalny sposób sięga się do początków istnienia, wydobywa z zakamarków pamięci co ważniejsze wyróżnienia i nagrody, ale także próbuje odnaleźć w pierwszych aktywnościach zalążek tego, czym zespół jest dzisiaj.

Będzie to drugi koncert z trzech z trzydniowej rezydencji zespołu RGG w Jassmine. Dostępne są bilety na jedno wydarzenia lub karnet na wszystkie trzy – 190 PLN.

W kameralnej przestrzeni Jassmine wybrzmią utwory z nowego albumu „Mysterious Monuments on the Moon”. Oczywiście można będzie o tym wydawnictwie pisać z perspektywy tajemnic, jakie od dekad owiewają ziemskiego satelitę, i próby artystycznego ujęcia tego, co nieznane i trudne do uchwycenia. Można będzie próbować dopasowywać kolejne osiem Monumentów na płycie do tych, które tropią astronomowie i o których opowiadają najwymyślniejsze historie rzesze fascynatów.

Można będzie powiązać księżycowe inspiracje RGG z ogłoszonym rokiem Stanisława Lema, a muzyczną podróż nad księżycowymi monumentami porównać do podróży na księżyc Ijona Tichego.

Drzwi otwieramy o 19:00

Koncert – 20:30

Do zobaczenia w Jassmine! 

Więcej koncertów