Wróć

19/01: Melissa Aldana Quartet [SOLD OUT]

Piątek

19/01/2024 19:00

Kup bilety na Going.

Nominowana do nagrody GRAMMY saksofonistka i kompozytorka Melissa Aldana niedawno dołączyła do rodziny Blue Note Records wraz z wydaniem “12 Stars”, swojego debiutanckiego albumu. 33-letnia tenorka z Brooklynu i z Santiago w Chile, zdobyła międzynarodowe uznanie dzięki swojej wizjonerskiej pracy jako liderka zespołu, a także głęboko uduchowiona artystka – medytująca i interpretująca język i słownictwo. 

12 Stars zmaga się z koncepcjami wychowywania dzieci, rodzinnego przebaczenia, akceptacji i self-miłości. „To dla mnie naprawdę ważny album” – mówi Aldana. „Poczułam, że mam tak wiele do powiedzenia ze względu na wszystkie doświadczenia, które przeżyłam w 2020 roku. Po osobistym procesie, przez który przeszłam, czuję się bardziej związana ze sobą i swoimi niedoskonałościami — i odkryłam, że to ten sam proces z muzyką. Przyjmowanie wszystkiego, co słyszę, wszystkiego, co gram – nawet błędów – ma większe znaczenie niż doskonałość.

Zainspirowany astrologią i niuansami tarota, “12 Stars” zawiera serię hołdów dla chwil, wyzwań i triumfów w życiu Aldany w Nowym Jorku. „Od jakiegoś czasu byłam bardzo ciekawa tarota – symboli i samej historii tej tradycji” – mówi. „Więc potraktowałem izolację jako okazję, aby dowiedzieć się więcej o sobie poprzez proces nauki tarota, którego celem jest podróż jednostki. Studiując karty, zacząłem pisać muzykę o każdej z nich indywidualnie. I odkryłam, że proces opisany na tarocie jest procesem, z którym wszyscy w jakiś sposób sobie radzimy podczas naszej podróży – tu na Ziemi.

Posłuchaj:

Skład:
Melissa Aldana – Sax 
Lage Lund – Guitar 
Pablo Menares – Bass 
Kush Abadey – Drums

Drzwi 19:00
Koncert 20:30

Do zobaczenia!

Więcej koncertów