Wróć

19/10: Adam Ben Ezra – One Man Show

Wtorek

19/10/2021 19:00

Kup bilety na Going.

Adam Ben Ezra – jazzowe One Man Show w Jassmine!

Przez ostatnią dekadę multiinstrumentalista Adam Ben Ezra tchnął nowe życie w kontrabas. Inspirował również wielu innych artystów, tworząc dla siebie wyjątkowe miejsce w dzisiejszym międzynarodowym, muzycznym świecie.

Z ponad dwudziestoma milionami wyświetleń swoich filmów i wiernymi fanami na przekór tendencjom muzyki jazzowej, Adam jest prawdziwą gwiazdą internetu. Poza siecią, Ben Ezra ma za sobą setki występów w całej Europie, Stanach Zjednoczonych i nie tylko. Dzielił festiwalowe sceny z takimi artystami jak Snarky Puppy, Pat Metheny, Victor Wooten i Richard Bona. Scena to jego drugi dom.

Adam zaczął grać na skrzypcach w wieku pięciu lat, a gitarę wziął w wieku dziewięciu lat. Z biegiem lat dodawał do swojego arsenału fortepian, klarnet, oud, flet, a nawet BeatBox, w dużej mierze ucząc się za każdym razem. W wieku 16 lat pokochał bogate brzmienie kontrabasu. Czerpiąc inspirację z bohaterów tak różnych, jak Bach, Sting, Bobby McFerrin i Chick Corea, muzyk starał się, by jego muzyka była przede wszystkim aktualna, tym samym włączając do swojej gry elementy jazzu, funku, muzyki latynoskiej i śródziemnomorskiej.

Występy na żywo Adama Ben Ezra ewoluowały przez lata. Artysta nie tylko nadal wprowadza nowe elementy i instrumentację, ale także zaczął włączać do swojego show więcej elementów elektronicznych. Pozwoliło mu to na bliższą relację z publicznością, tworzenie świeżych cięć i jeszcze bardziej spontaniczne granie. Używając sprytnej kombinacji efektów i pedałów, Adam tworzy autentyczną ścianę dźwięku, godną małej orkiestry.

W minionym roku powstał „Hide and Seek”, czyli album reprezentujący szczyt jego dotychczasowej kariery. Zawiera on wpływ jazzu, funku, R&B, elektroniki i Bliskiego Wschodu…

DRZWI: 19:00

KONCERT: 20:30

Do zobaczenia w Jassmine!

Jassmine, Wilcza 73, Warszawa

https://www.instagram.com/jassminewarsaw/

https://www.youtube.com/c/WeAreJassmine

Więcej koncertów