Wróć

2/04: Jazz Po Polsku: Freddie Hendrix, Sylwester Ostrowski & Jazz Brigade [SOLD OUT]

Niedziela

02/04/2023 19:00

Kup bilety na Going.

Kontynuujemy cykl Jazz Po Polsku w Jassmine!

W ramach projektu JAZZ PO POLSKU „Warsaw Live Sessions” odbędzie się 50 autorskich koncertów czołówki polskiej sceny jazzowej, a także gości zza granicy. Do wakacji zagrają m.in. Paweł Kaczmarzyk Trio, Piotr Damasiewicz Into The Roots, Siema Ziemia, a gościem specjalnym będzie legendarny amerykański gitarzysta, Mike Stern.

2 kwietnia, międzynarodowa formacja z polskimi jazzmanami w składzie – Sylwestrem Ostrowskim i Kubą Mizerackim, wystąpi w ramach cyklu „Jazz po Polsku”. Artyści będą promować najnowszy album Ostrowskiego i Freddie Hendrixa „We Are The Jazz Brigade” a warszawski koncert będzie premierą winyla wydanego nakładem Agora Muzyka. 

Album „WE ARE THE JAZZ BRIGADE” to swingujący koktajl autorskich kompozycji, gdzie żarliwy groove przenika się z romantyczną polską nutą. 

Czym jest Jazzowa Brygada? Poza swoją wojskową definicją, brygada według słownika PWN, oznacza „zorganizowaną grupę ludzi wykonujących jakąś pracę lub zadanie”. To wspólnotowe przedsięwzięcie, wymagające kolektywnego wysiłku, zaufania, porozumienia. Ale jak każde, żeby się udało,  potrzebuje przewodnika. W przypadku zespołu Jazz Brigade, kapitanów jest dwóch. Sylwester Ostrowski, to nie tylko saksofonista, ale też kipiący pomysłami producent Festiwalu Szczecin Jazz a Freddie Hendrix z kolei to trębacz, kompozytor, aranżer, którego można usłyszeć obok takich gigantów, nie tylko jazowej muzyki, jak Count Basie Orchestra, Aretha Franklin, Stevie Wonder czy Alicia Keys. 

Brygada jest dość młodym, bo zaledwie czteroletnim przedsięwzięciem. Powstała w 2018 roku w Szczecinie pod okiem Wyntona Marsalisa i Dariusa Brubecka. Zdążyła już wziąć udział w wielu festiwalach jazzowych na całym świecie i zdołała przetrwać okres pandemii aby powrócić w wielkim stylu w bieżącym roku. Europejskie tournée łącznie z występami: w Rzymie – Live at Colosseo, w Barcelonie – Jazz Jamboree czy na Jazz and World Music Festival w Amersfoort (Holandia) oraz wydanie najnowszego albumu. 

W Jazz Brigade Ostrowskiego i Hendrixa uzupełniają: Miki Hayama, Jakub Mizeracki, Essiet Okon Essiet, Owen Hart jr oraz specjalni goście: Endea Owens, Camille Thurman, Albert Bover oraz Lucas Balbo. 

Posłuchaj: https://youtube.com/playlist?list=OLAK5uy_kHPBX_Szj0VeVeHQTIgA3HhDtVdubR84c

Skład:
Freddie Hendrix – trąbka
Sylwester Ostrowski – saksofon tenorowy
Miki Hayama – piano
Jakub Mizeracki – gitara
Essiet Essiet – bas
Owen Hart Jr. – perkusja

Drzwi – 19:00
Koncert – 20:30

Wydarzenie jest współfinansowanie ze środków Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. 

Nie prowadzimy rezerwacji stolików. Zachęcamy do wcześniejszego przybycia i zajęcia miejsc.
Po wyprzedaniu koncertu nie będzie prowadzona sprzedaż na bramce.

Do zobaczenia w Jassmine!

Więcej koncertów