Wróć

20/11: Jazz Po Polsku: HOTS / Rafał Sarnecki Quintet [SOLD OUT]

Niedziela

20/11/2022 19:00

Kup bilety na Going.

Czołówka polskiej sceny jazzowej w ramach JAZZ PO POLSKU „Live Session for China & Korea 2022” od września w Jassmine! Kolejnymi występami, jakie zaprezentujemy naszej publiczności będą HOTS i Rafał Sarnecki Quintet.

Kwintet HoTS od początku swojego istnienia poszukuje własnego głosu i wypracowuje oryginalne brzmienie, nawiązujące do europejskiej tradycji nowoczesnego jazzu. Zespół ten jest owocem przyjaźni i wspólnej artystycznej wyobraźni pięciu muzyków, którzy pochodzą z różnych środowisk artystycznych – jazzu, muzyki klasycznej, rozrywkowej i improwizowanej. Te różne gatunki spotykają się i przeplatają w ich wspólnej muzyce.

Skład:
Mikołaj Poncyljusz – gitara
Radosław Nowak – trąbka
Bartosz Tkacz – saksofon
Adam Prokopowicz – kontrabas
Dawid Opaliński – perkusja

Rafał Sarnecki Quintet
Rafał to gitarzysta, kompozytor, jako lider grupy występował na festiwalach i klubach jazzowych na całym świecie m.in. Chinach, Korei Płd, Izraelu, Malezji, Chile oraz wschodnim i zachodnim wybrzeżu USA. Nagrał cztery autorskie płyty, z których pierwsza „Song From a New Place” (2008, ARMS) i trzecia „Cat’s Dream” (2014, Brooklyn Underground) były nominowane do nagrody Fryderyk. Druga, „The Madman Rambles Again” została wydana przez oficynę Fresh Sound New Talent i umieszczona przez prestiżowy amerykańską redakcję „All About Jazz” pośród 12 najciekawszych albumów 2011 r. Występował z takimi muzykami jak: Lucas Pino, Joel Frahm, Ingrid Jensen, Ben Wendel, Gary Thomas. Najnowsza ukaże się już w wakacje tego roku.

Skład:
Dawid Tokłowicz – saksofon altowy
Piotr Wyleżoł – piano
Rafał Sarnecki – gitara
Wojtek Pulcyn – kontrabas
Patryk Dobosz – perkusja

Drzwi – 19:00
Start I koncertu – 20:30
Start II koncertu – 22:00

Do zobaczenia w Jassmine!

Więcej koncertów