Wróć

21/04: Brian Jackson

Czwartek

21/04/2022 19:00

Kup bilety na Going.

21 kwietnia w Jassmine na koncercie z cyklu More! wystąpi Brian Jackson – jedna z ikon amerykańskiego jazzu ostatniego półwiecza, znany przede wszystkim z historycznego duetu z Gilem Scottem-Heronem.

W 1971 r. duet Scott-Heron – Jackson zaprezentował płytę „Pieces of a Man”, pierwszy z blisko dziesięciu wspólnych projektów, które w latach 70. wyznaczały nowy standard w muzyce jazzowej i przyczyniły do artystycznej nieśmiertelności muzyków. Spokojne, niezwykle klimatyczne kompozycje Jacksona, w których dominowały partie pianina i fletu, stanowiły niemal wzorowe tło dla poezji Gila.

Po rozpadzie ich duetu, kompozytor wciąż pozostawał w cieniu, współpracując z całą rzeszą uznanych twórców – Willem Downingiem, Earth, Wind & Fire czy Kool & the Gang. W 2021 r. Jackson przypomniał o sobie za sprawą płyty w ramach fenomenalnej serii „Jazz Is Dead”, projekcie Aliego Shaheeda Muhammada i Adriana Younge’a. Z kolei już w maju tego roku usłyszymy jego autorskie wydawnictwo dla londyńskiej oficyny BBE.

Jassmine będzie jednym z pierwszych miejsc na świecie, w których na żywo będziemy mogli smakować kompozycji z nadchodzącego albumu „All Talk”.

Posłuchaj:
Gotta Play: https://youtu.be/gpvH3jJ4_RE
All Talk: https://youtu.be/m5ZHR13ZAWU
Song of the Wind: https://youtu.be/uUFvYRgne8Q

Skład:
Brian Jackson – piano / flute
Lex Cameron – keys / vocals
Steve Walters – bass
Paul Jones – drums

Drzwi 19:00
Koncert 20:30

Do zobaczenia!

Więcej koncertów