Wróć

21/04: Jazz Po Polsku: ZK Collaboration

Niedziela

21/04/2024 19:00

Kup bilety na Going.

W ramach projektu JAZZ PO POLSKU „Warsaw Live Sessions” odbędą się kolejne autorskie koncerty czołówki polskiej sceny jazzowej, a także gości z zagranicy.

ZK Collaboration to zespół który narodził się z przeznaczenia i przyjaźni. Tak po prostu musiało się wydarzyć. Wszystko ugruntowało się w 2016 roku, chodź zaczęło się znacznie wcześniej. Los i bieg wydarzeń powoli, acz konsekwentnie kierował życiem liderów ZK Collaboration Macieja i Adama w taki sposób, by dzięki artystycznym doświadczeniom zdobywanym przez ostatnią dekadę poza polską wrócić i połączyć siły.  Dzięki temu mnogość inspiracji zaczerpniętych przez liderów sprawia, że zespół jest niezwykle interesujący, wręcz wyjątkowy ZK Collaboration to grupa przyjaciół. Niektórzy z nich siedzieli razem w ławkach szkolnych, razem uczyli się, podróżowali, tworzyli muzykę, od zawsze czerpiąc z młodzieńczej energii i niezwykłej interakcji, którą wypracowali przez lata. 

 „ZK Collaboration albumem „Slow Food” zadebiutowali w serii Polish Jazz, dołączając tym samym do legendarnej serii pod numerem vol. 86. Adam Zagórski i Maciej Kądziela, współliderzy zespołu ZK Collaboration, otworzyli tym samym nowy, barwny rozdział w historii prestiżowej serii Polish Jazz. Nie należy on do mainstreamowych, a mnogość inspiracji i wpływów przyswojonych i przetworzonych przez każdego z muzyków w sposób organiczny jest zaskakująca.”

Mówią o sobie i swojej muzyce tak – „Naszym celem jest przełamywanie barier, poszukiwanie nowych rozwiązań i nieustanny rozwój, nie zapominając, że muzyka to zabawa i nasza absolutna miłość. Jeśli robisz coś, w co wierzysz, kochasz…. polegaj na tym i zaufaj sobie. Jeśli tak jest, to musi to być dobre, to musi być to!  Taka jest nasza muzyka!”

Posłuchaj: 

Skład:
Adam Zagórski – perkusja 
Maciej Kądziela – saksofon
Mateusz Gawęda – fortepian 
Roman Chraniuk – kontrabas
Jakub Mizeracki – gitara

Drzwi – 19:00
Koncert – 20:30

Wydarzenie jest współfinansowanie ze środków Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Nie prowadzimy rezerwacji stolików. Zachęcamy do wcześniejszego przybycia i zajęcia miejsc.

Do zobaczenia w Jassmine!

Więcej koncertów