Wróć

21/05: Theon Cross

Sobota

21/05/2022 19:00

Kup bilety na Going.

Theon Cross, zaangażowany artysta i jedna z ważniejszych postaci sceny jazzowej UK wystąpi w Jassmine!

Theon Cross to jeden z tych typów muzyka, którego wizja redefiniuje na nowo ich narzędzie pracy – instrument. Jego unikalne podejście, kombinacje skillsów technicznych, wielogodzinnych rozkmin w studio, głębokiej muzycznej wiedzy i rozwijającej wizji pozwoliło mu zwiększyć soniczne możliwości tuby, przywracając jej należne miejsce w czołówce instrumentów współczesnego jazzu. Odkrywając możliwości tuby na ‘Afro-Diaspora Music’ lub po prostu ADM, jak on to nazywa – Theon wykreował całe spektrum dźwiękowe swojego instrumentu, przekształcając je w sound system na miarę XXI wieku.

Plastyczność i moc brzmienia Theona, sprawiła, że zajmuje on mocną pozycję na jazzowej scenie w UK, co umożliwia mu współpracę z wieloma nagradzanymi muzykami i projektami. Theon od 2013 roku jest głównym członkiem Sons of Kemet, z którym wielokrotnie nagrywał i tourował. Na scenie pojawiał się z Nubya Garcia, Moses Boyd Exodus, Ezra Collective, Cassie Kinoshi, Stormzy i innymi znakomitymi postaciami.

Jego najnowszy album Intra-I łączy różnorodność jego muzycznych i artystycznych zainteresowań. Materiał porusza tematy samodzielności, pochodzenia, etniczności i tożsamości, celebruje gatunek ADM i pozwala prowadzić dialog pomiędzy artystą, a słuchaczem na aktualne kwestie, problemy, sprawy.  

„Uważam, że najskuteczniejszym sposobem na odnalezienie spokoju w czasach wielu napięć jest poszukiwanie w sobie jasności umysłu poprzez proces medytacji i samodzielnego rozumowania. Muzyka na Intra-I jest dźwiękowym przedstawieniem tej filozofii.” – Theon Cross

Posłuchaj:
Candace of Meroe: https://youtu.be/aB0sJttakwA
The Spiral: https://youtu.be/IQnKF_WNpHQ
Album Intra-I https://mrthn.fm/theon_intra-i

Skład:
Theon Cross – tuba
Chelsea Carmichael – sax
Nikos Zarkias – Guitar
Patrick Boyle – Drums

Drzwi 19:00
Koncert 20:30

Do zobaczenia!

Więcej koncertów