Wróć

22/03: Takuya Kuroda – Midnight Crisp [SOLD OUT]

Piątek

22/03/2024 19:00

Kup bilety na Going.

Wysoko ceniony trębacz urodzony w japońskim Kobe – Takuya – to myśliciel przyszłości, który stworzył unikalny hybrydowy sound, łączący melodyjny jazz, funk, post-bop, fusion i muzykę hip-hop.

Podążając śladami swojego brata, trębacza, grającego w dużych zespołach, przeniósł się do Nowego Jorku, aby studiować jazz i muzykę współczesną w The New School przy Union Square; kurs, który ukończył w połowie pierwszej dekady XXI wieku. To tutaj Takuya poznał wokalistę José Jamesa, z którym współpracował przy projektach „Blackmagic” i „No Beginning No End”.

Po ukończeniu studiów Takuya ugruntował swoją pozycję na nowojorskiej scenie jazzowej, występując m.in. z zespołem Akoya Afrobeat, a w ostatnich latach także z zespołem BADDER DJ-a Premiera. 

Takuya Kuroda wydał pięć albumów w minionym dziesięcioleciu i tym samym umocnił swoją solidną reputację na światowej scenie jazzowej. Pod koniec lata 2020 roku Takuya Kuroda powrócił z szóstym albumem zatytułowanym „Fly Moon Die Soon”. Jego słowami, „ten album opowiada o ironii między wielkością natury a pięknym obscenicznym charakterem ludzkości. Melodie i rytmy przemieszczają się od duchowych do wulgarnych”.

Posłuchaj:
https://youtu.be/fcGgExgGtZs?si=u96n9o0FesBsD6Dc
https://youtu.be/lZ8zu1aRYA8?si=EHMNF-VZ65HL9eI4
https://youtu.be/9Td1G_LFTzQ?si=Zt9iNHZeHyH3qxAv

Skład:
Takuya Kuroda – Trumpet
Reuben Cainer – Bass
David Frazier Jr. – Drums
Craig Hill – Saxophone
Takahiro Izumikawa – Keys

Drzwi 19:00
Koncert 20:30

Nie prowadzimy rezerwacji stolików. Zachęcamy do wcześniejszego przybycia i zajęcia miejsc.

Do zobaczenia!

Więcej koncertów