Wróć

22/09: Wojtek Mazolewski Quintet – „SPIRIT TO ALL” koncert premierowy [SOLD OUT]

Czwartek

22/09/2022 19:00

Kup bilety na Going.

Wojtek Mazolewski Quintet – „SPIRIT TO ALL”, nowa płyta na nowe czasy. W czwartek 22 września premierowy koncert WMQ w warszawskim klubie Jassmine. 

Album  to nowy, autorski materiał WMQ. Płyta jest świadectwem witalności i kreatywności kwintetu który wyrusza tu na głębokie wody. 

„To album nagrany z potrzeby naszego ducha. Mam na myśli nas jako osobne indywidualności, ale także nas jako zespół. Przygotowując się do nagrań czułem jednoczesną świadomość swojej indywidualnej jaźni i połączenia między tym a wszystkim innym.  Czułem potrzebę wyrażenia jedności ze wszystkim co mnie otacza. Czuliśmy tą potrzebę także jako zespół i ze muzyką możemy wyrazić to najlepiej.  Do roku 2020 bardzo dużo koncertowaliśmy na całym świecie. To było fascynujące jak nas to rozwinęło.  Pomimo ograniczeń w podróżowaniu i itd chcieliśmy powiedzieć jesteśmy, jesteśmy razem. Wyrazić ze czujemy się złączeni z naszymi przyjaciółmi w różnych miejscach na świecie, wyrazić wdzięczność za ich przyjażn i obecność.  To płyta o potrzebie duchowości i czułego pełnego zrozumienia i tolerancji rozwoju.”

„SPIRIT TO ALL” to muzyka w jakiej można się zanurzyć i opłynąć. 

Kompozycja tytułowa Wojciecha Mazolewskiego nawiązuje do najlepszych tradycji bluesa i spiritual jazzu. Słychać tu żarliwość uczuć, pasję i słowiańską duszę zespołu.  Powoli rozwijająca się kompozycja zabiera słuchacza w długą podróż w głąb siebie – warto poddać się natchnionej grze muzyków, by odszukać, poczuć i „wyrzucić” z siebie nagromadzone emocje.  Całość niesiona jest liryczną grą sekcji dętej opartej na fundamentalnej partii basu granego smyczkiem (arco) oraz palcami (pizicatto).  Ta muzyka przynosi antidotum na niełatwe czasy. W ekspresyjnych dźwiękach wybrzmiewają niepokój i ból towarzyszące nam w ostatnim czasie, równocześnie niosą one jednak nadzieję i wsparcie.

„Muzyka to piękny, oczyszczający rytuał. Quintet potrafi być w tym głęboko, być razem i przekuć najgorsze doświadczenia w pozytywną energię.”  – mówi Wojtek Mazolewski 

Warszawska publiczność będzie miała wspaniałą okazje żeby uczestniczyć w premierze nowej muzyki WMQ na żywo – w czwartek 22 września Wojtek Mazolewski Quintet zagrają w JASSMINE. 

Skład:
Wojtek Mazolewski – kontrabas
Jakub Janicki – perkusja
Oskar Torok – trąbka
Marek Pospieszalski – saksofon
Marcel Baliński – instrumenty klawiszowe

Drzwi 19:00
Koncert 20:30

Do zobaczenia!

Więcej koncertów