Wróć

23/04: Jazz Po Polsku: Misha Kalinin & Roksana Smirnova Duo

Niedziela

23/04/2023 19:00

Kup bilety na Going.

Kontynuujemy cykl Jazz Po Polsku w Jassmine!

W ramach projektu JAZZ PO POLSKU „Warsaw Live Sessions” odbędzie się 50 autorskich koncertów czołówki polskiej sceny jazzowej, a także gości zza granicy. Do wakacji zagrają m.in. Paweł Kaczmarzyk Trio, Piotr Damasiewicz Into The Roots, Siema Ziemia, a gościem specjalnym będzie legendarny amerykański gitarzysta, Mike Stern.

Pianistka Roksana Smirnova i gitarzysta Misza Kalinin zagrali razem wiele koncertów. Przez ostatnie pięć lat rozwijali swój duet. Połączenie akustycznego pianina i gitary elektrycznej z efektami stworzyło ich unikalne brzmienie. Wywodzą się z różnych środowisk muzycznych, łącząc elementy, które na końcu tworzą niepowtarzalny styl.

Misha Kalinin jest przepełniony pomysłami, tworząc coś nowego na polu gitarowego brzmienia. Pianistka Roksana Smirnova łączy spontaniczność improwizacji z wyczuciem formy, na które wpływ miała jej przeszłość jako muzyka klasycznego. Na ich występy składają się autorskie kompozycje obu członków duetu.

Ich muzyki nie da się przypisać do jednego gatunku. Łączy w sobie mocno kontrastowe elementy, przestrzenne impresjonistyczne brzmienie, improwizacyjną interakcję, dynamiczne struktury rytmiczne i dźwięki rozpływające się w ciszy. Ich muzyczne dialogi układają się w atrakcyjne kompozycje, które głęboko łączą się ze słuchaczami.

Kierując przepływ inspiracji, muzyka duetu maluje obrazy w umyśle.

Skład:
Misha Kalinin – gitara elektryczna
Roksana Smirnova – piano

Drzwi – 19:00
Koncert – 20:30

Wydarzenie jest współfinansowanie ze środków Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. 

Nie prowadzimy rezerwacji stolików. Zachęcamy do wcześniejszego przybycia i zajęcia miejsc.
Po wyprzedaniu koncertu nie będzie prowadzona sprzedaż na bramce.


Do zobaczenia w Jassmine!

Więcej koncertów