Wróć

24/04: Adam Bałdych Quintet feat. Paolo Fresu

Niedziela

24/04/2022 17:30 oraz 20:00

Kup bilety na Going.

Bilety g. 18:30: https://goingapp.pl/…/adam-baldych…/kwiecien-2022
Bilety g. 21:00: https://goingapp.pl/…/adam-baldych…/kwiecien-2022

Po świetnie przyjętym, ubiegłorocznym koncercie Adam Bałdych Quintet w Jassmine, zespół powraca w ramach nowej trasy koncertowej z wyjątkowym gościem – Paolo Fresu!

„Poetry” to siódma już płyta wydana przez Adama Bałdycha w niemieckim wydawnictwie ACT, z którym związany jest od 10 lat. Prestiżowy brytyjski magazyn Jazzwise określił Adama Bałdycha „największym współczesnym skrzypkiem jazzowym”.  Sam mówiąc o sobie podkreśla, że chce aby jego muzyka wpleciona była w kontekst współczesnego świata, jego tęsknoty i obawy, uwypuklając emocjonalność i relację ze słuchaczami: „Chcę tworzyć wspólnotę z moim odbiorcą i dzielić się moim spojrzeniem na tu i teraz.”

Podczas prac nad nowymi kompozycjami Bałdych usłyszał od przyjaciela: „jesteś poetą skrzypiec”. Okazało się, że ta opinia miała daleko idące konsekwencje – nie tylko stała się punktem wyjścia dla procesu twórczego nowego albumu, lecz skłoniła artystę do refleksji na temat własnej muzyki. „Poetry” – w polskim tłumaczeniu „poezja” – to tytuł najnowszego albumu Adama Bałdycha, który tym samym udowadnia, że największą siłą muzyki jest piękno ukryte w melodiach.

Posłuchaj:
“Poetry”: https://youtu.be/AJap8HP841s
“I Remember”: https://youtu.be/7O3o3yVMnjw

Skład:
Adam Bałdych – skrzypce
Paolo Fresu – trąbka
Marek Konarski – saksofon
Łukasz Ojdana – fortepian
Michał Barański – kontrabas
Dawid Fortuna – perkusja

I tura:
Drzwi 17:30
Koncert 18:30

II tura:
Drzwi 20:00
Koncert 21:00

Do zobaczenia!

Więcej koncertów