Wróć

25/03: Master Teachers: String Connection

Piątek

25/03/2022 19:00

Kup bilety na Going.

String Connection dla polskiego jazzu jest symbolem lat osiemdziesiątych. Sukcesy zespołu, laury dla muzyków i nagrań, udział w najważniejszych festiwalach Europy spowodowały, że zespół stał się „legendą” polskiego jazzu, jedną z najciekawszych formacji tzw. young power.

Zespół założyli (w lutym 1981 r.) skrzypek Krzesimir Dębski, perkusista Krzysztof Przybyłowicz, pianista Janusz Skowron i basista Zbigniew Wrombel. Od  1982 roku występowali  jako kwintet, w 1984 r. String Connection prezentował się jako trio, a w 1986 r. koncertował jako kwartet (Krzesimir Dębski, Andrzej Jagodziński – fortepian, Krzysztof Przybyłowicz, Zbigniew Wrombel). 

Zmiany w zespole niosły za sobą także zmiany stylistyczne, przy czym starano utrzymać się ciągle w stylistyce progresywnego, elektrycznego fusion z elementami coltrane’owskiej estetyki. Zespół zdobywał coraz większe uznanie oraz jeszcze większy poklask publiczności. Udział w prestiżowych festiwalach, w kraju i za granicą, był tylko uzupełnieniem zachwytu i laurów spływających na zespół Dębskiego.

Posłuchaj:
„Cantabile in h-mol”: https://youtu.be/yVjompS145Y
„Bizzaramente”: https://youtu.be/gDHQuThDWfQ
Poznań Jazz Fair ’95: https://youtu.be/7_s-3wg-x24

Skład:
Krzysztof Ścieranski (gitara basowa)
Krzysztof Przybyłowicz (perkusja)
Andrzej Olejniczak (saksofon tenorowy i sopranowy)
Krzesimir Dębski (skrzypce, fortepian)

Drzwi – 19:00
Start – 20:30

Do zobaczenia w Jassmine!

Więcej koncertów