Wróć

26/10: Butcher Brown [SOLD OUT]

Wtorek

26/10/2021 19:00

Kup bilety na Going.

Butcher Brown tworzą międzygatunkowe brzmienie na pograniczu jazzu, pełne rymów i bitów – funkową, muzyczną mieszankę pod pseudonimem „jazz/hip-hop”.

Ich równowaga pomiędzy nieposkromioną energią, a muzycznym wyrafinowaniem, ostra improwizacja ze sporą dawką południowych korzeni (hip-hop z południowego wybrzeża po południowy rock) pokazuje, jak równe szanse mają w stosowaniu szerokiej gamy stylów muzycznych i jak autentycznie wchłonęli to wszystko.

W sumie można by powiedzieć, że to zespół jazzowy – w instrumentach, na których grają, i w sposobie, w jaki czują muzykę jako jedność, budując wspólnie występ, z gracją i twardością.

Indywidualnie są to: producent/klawiszowiec DJ Harrison; perkusista Corey Fonville; basista Andrew Randazzo; trębacz / saksofonista / MC Marcus „Tennishu” Tenney; i gitarzysta Morgan Burrs. Historia Butchera Browna ma swoje korzenie w Richmond w stanie Wirginia.

RVA – był jednym z pierwszych, który powstał w kolonialnej Ameryce, a dziś jest domem dla kwitnącej sceny muzycznej, mieszanki jazzu i bluesa, funku i hip-hopu, rodzimych tradycji i wpływów zewnętrznych.

Ich ósmy album – #KingButch – został nagrany pod koniec 2019 roku w Jellowstone Studios dla Concord Records i jest zwieńczeniem dwunastu lat poświęcenia i zaangażowania. „Są beaty, są melodie jazzowe z solówkami i są melodie z rockowymi wibracjami” – mówi Harrison.

Do zobaczenia!

Drzwi 19:00

Koncert 20:30

Więcej koncertów