Wróć

27/01: Tomasz Dąbrowski & The Individual Beings [SOLD OUT]

Piątek

27/01/2023 19:00

Kup bilety na Going.

Tomasz Dąbrowski to kompozytor i trębacz wychwalany przez najważniejszy amerykański magazyn jazzowy „Downbeat” jako jeden z najbardziej różnorodnych i ciekawych muzyków europejskich, a przez znany na całym świecie magazyn „All About Jazz” wskazywany jako jeden z 15 najważniejszych muzyków europejskich. Album Tomasz Dąbrowski & The Individual Beings [Istnienia Poszczególne] jest 10 albumem sygnowanym jego nazwiskiem.

Projekt Tomasza Dąbrowskiego „Istnienia Poszczególne” jest konsekwencją inspiracji  płynącej ze współpracy z wybitnym Tomaszem Stańko.

Jak mówi Tomasz Dąbrowski: „Główną ideą zespołu Istnienia Poszczególne jest praca z indywidualnościami. To, co ja wyniosłem ze spotkań i współpracy z Tomaszem Stańko, to fakt, że należy pielęgnować swoją indywidualność, tworzyć zespoły, szukać i dodawać umiejętnie do swojego języka na instrumencie tak, by stał się on mocny i niezależny – bez względu na okoliczności. Odrębność, oryginalność i kreatywność to elementy, których szukam w moich muzykach, bo tkwi w tym ogromny potencjał i siła, którą przez ten projekt chcę wykorzystać i nadać im kierunek dzięki stworzonym kompozycjom.”

Całość nagrania została zrealizowana przy użyciu trąbki należącej do Maestro Tomasza Stańko. 

Album został fenomenalnie przyjęty na całym świecie, Downbeat Magazine uznał płytę za jeden z ośmiu wybitnych albumów 2022 roku. 

Skład:
Tomasz Dąbrowski – trąbka, elektronika
Jan Emil Młynarski – perkusja elektroniczna i jazzowa
Max Mucha – kontrabas
Ireneusz Wojtczak – tenor i soprano sax
Grzegorz Tarwid – fortepian, moog
Fredrik Lundin – tenor sax
Knut Finsrud – perkusja jazzowa

Drzwi 19:00
Koncert 20:30

Do zobaczenia!

Więcej koncertów