Wróć

27/08: Maciej Gołyźniak Trio

Piątek

27/08/2021 19:30

Kup bilety na Going.

Maciej Gołyźniak do realizacji swojego autorskiego projektu w trio zaprosił znakomitych instrumentalistów: Roberta Szydło (bas), Łukasza Damrycha (piano) oraz gościnnie Łukasza Korybalskiego (flugelhorn).

„Ostatni album „The Orchid” to nowy tytuł w serii Polish Jazz! Poruszający się dotąd muzycznie w przebojowym popie, alternatywie i progresywnym rocku Maciej Gołyźniak tym razem przemawia do nas językiem, który zawsze grał mu w duszy – to JAZZ!” – pisze JazzForum.

„Ta płyta to dla mnie wyjątkowy konglomerat nastrojów i fascynacji. Obecna w naszej kulturze i sztuce nostalgia, ale też chłód bardzo mi z kolei bliskiej Skandynawii. Poza tym, niezwykle inspirujące mnie nowojorskie myślenie brzmieniem. Z jednej strony ulubione przeze mnie ostinato, współczesny hiphopowy groove, ale jednak jazzowe harmonie. I produkcja, którą zaanektowałem na potrzeby tej płyty z dotychczasowych doświadczeń. Praca nad albumem przypominała na przemian tygiel wrzący euforią i spokojny przybój oceanu. To jednak zdecydowanie nostalgiczna płyta. Muzyczna podróż z Polski do Stanów z przystankiem w ulubionej Skandynawii”. – tłumaczy artysta.

Dotychczas Maciej Gołyźniak kojarzony z takimi nazwiskami jak Brodka, Sorry Boys czy Ballady i Romanse stworzył projekt, który stanowi całkiem nowy muzyczny świat. Nieoczywiste brzmienie perkusji, doskonały bas, subtelne klawisze i momentami – kosmiczne loopy – wszystko razem opowiada historię muzycznej podróży.

Do zobaczenia w Jassmine!
Drzwi: 19:00
Koncert: 20:30

Jassmine, Wilcza 73, Warszawa
https://www.instagram.com/jassminewarsaw/
https://www.youtube.com/c/WeAreJassmine

Więcej koncertów