Wróć

27/10: KEYON HARROLD

Środa

27/10/2021 19:00

Kup bilety na Going.

Keyon Harrold, jeden z najważniejszych amerykańskich jazzmanów młodego pokolenia, wraca do Warszawy na pierwszy koncert serii .MORE!

Na czele pięcioosobowego bandu stanie Keyon Harrold. Dla znakomitego trębacza, kompozytora, współpracownika niezliczonej wprost liczby cenionych gwiazd muzyki, będzie to jedyna wizyta w Polsce jesienią 2021 r. W dodatku w nowym, liczącym pięciu wirtuozów składzie.Nie sposób wyobrazić sobie lepszej inauguracji cyklu .MORE! – inicjatywy łączącej siły agencji Big Idea oraz Jassmine.

Muzyk jest tak rozchwytywany, że z trudem znajduje czas na autorskie nagrania. Fakt, że nagrał dopiero jeden pełnoprawny, solowy album – “The Mugician” w 2017 r. – nie powinien nikogo zmylić. Wystarczy rzut oka na listę muzyków, z którymi w ciągu ostatnich 15. lat współpracował 41-letni jazzman urodzony w Ferguson. Znajdziemy tam m.in. Jaya-Z, Beyoncé, Commona, 50 Centa czy Maxwella. Jest tam Mac Miller, John Legend i Mary J. Blige. Dodając do tego D’Angelo, Rihannę czy Eminema, których wspomagał na trasach koncertowych, jasnym się staje, iż Keyon znajduje się ciągle w ruchu, wychodząc z założenia, że największym darem dla muzyka jest możliwość sprawdzania się, realizowania u boku twórców z przeróżnych muzycznych środowisk.

Trąbkę Harrolda mieliśmy szansę usłyszeć na dwóch płytach, które otrzymały nagrodę Grammy – ścieżce dźwiękowej do filmu “Miles Ahead” oraz “Take Me to the Alley” Gregory’ego Portera. Twórczość artysty to wypadkowa jazzowych tradycji, ducha muzyki soul i R&B oraz hiphopowej energii i autentyczności. Keyon Harrold nie przywiązuje wagi do
gatunkowych szufladek.

Skład:

Keyon Harrold – Trąbka
Nir Felder – Gitara
Jahari Stampley – Klawisze
Daniel Winshall – Bas
Charles Haynes –Perkusja

DRZWI – 19:00

KONCERT – 20:00

Więcej koncertów