Wróć

27/10: Sarah McKenzie – koncert premierowy [SOLD OUT]

Piątek

27/10/2023 19:00

Kup bilety na Going.

Australijska pianistka Sarah McKenzie wystąpi ponownie w Polsce – pierwszy raz w Jassmine!

Urodzona w 1987 roku australijska pianistka, wokalistka, kompozytor i aranżer, uznawana za jedno z największych odkryć jazzowych ostatnich lat. Dyplom licencjacki zdobyła na West Australian  Academy  Perth of Performing Arts na wydziale jazzu. Estradowe prezentacje rozpoczęła w klubach Perth, by z czasem przeprowadzić się do Melbourne. Jej pierwszy album „Don’t Tempt Me” został wydany w 2011 roku. Drugi album „Close Your Eyes”okazał się wielkim sukcesem zdobywając „australijską nagrodę Grammy” jako Najlepszy Album Jazzowy ARIA 2012.

W roku 2012 uzyskała stypendium do słynnej, amerykańskiej „kuźni jazzowych talentów” czyli do Berklee College of Music w Bostonie (którą ukończyła z wyróżnieniem w 2015 roku). Pod koniec 2014 r. nagrała kolejną płytę „We Could Be Lovers”, dla australijskiej wytwórni, za którą otrzymała nagrodę Bell Award za Najlepszy Album Wokalny Australii. Wiosną 2015 roku płyta „We Could Be Lovers” została wydana nakładem wytwórni Impulse!. To zapoczątkowało jej współpracę z tą wytwórnią, gdzie w styczniu 2017 roku ukazał się jej  album zatytułowany „Paris In The Rain”, a następnie w 2019 ‚Secrets of My Heart’

Występowała ze słynną Boston Peps Orchestra, wykonując własne kompozycje oraz koncertowała na prestiżowych festiwalach w Monterrey, Juan-les-Pins, Marciac, Perugia, Stuttgart, Jazz San Javier oraz w klubach Nowego Jorku (Dizzy’s i Minton’s), Paryża, Londynu, Wiednia, Monachium i Sydney.

Posłuchaj:

Skład:
Sarah McKenzie – vocal, piano
Ulf Wakenius – guitar
Gabor Bolla – sax
Pierre Boussaguet – bass
Sebastiaan de Krom – drums

Drzwi 19:00
Koncert 20:30

Nie prowadzimy rezerwacji stolików. Zachęcamy do wcześniejszego przybycia i zajęcia miejsc.
Po wyprzedaniu koncertu nie będzie prowadzona sprzedaż na bramce.

Do zobaczenia!

Więcej koncertów