Wróć

29/03: Piano Day: Latarnik „Marianna” – koncert premierowy

Wtorek

29/03/2022 19:00

Kup bilety na Going.

Piano Day to międzynarodowe święto fortepianu, które w 2015 roku zainicjował kompozytor i muzyk Nils Frahm. Naszym wkładem w celebrację Piano Day będzie wydarzenie z okazji premiery najnowszego wydawnictwa Latarnika „Marianna” (wyd. Astigmatic Records).

Marek Pędziwiatr jest obecny na scenie już ponad dekadę. Popularność przyniosły mu takie projekty jak EABS i Błoto. Jednak nigdy nie eksponował swojego nazwiska przez pryzmat tych zespołów, stawiając na pracę kolektywną. Teraz przyszedł czas na debiutancki album pt. Marianna, na którym występuje zupełnie sam jako Latarnik w formule piano solo.

Latarnik – wielokrotnie nagradzany w ankietach magazynu Jazz Forum jako największy specjalista od syntezatorów w Polsce, postanowił pokazać się słuchaczom od zupełnie innej strony. Inspirowany brzmieniem solowych nagrań Theloniousa Monka, Ahmada Jamala, McCoy Tynera czy Emahoy Tsegué-Maryam Guèbrou, zrezygnował z elektroniki by w intymny sposób, za pośrednictwem wysłużonego, ponad stuletniego fortepianu Steinway & Sons i taśmy analogowej nagrać debiutancki album poświęcony swojej prababci. Zapraszamy do Jassmine na koncert premierowy i zachęcamy do zakupu tego pięknego wydawnictwa! https://latarnik777.bandcamp.com/album/marianna

Skład:
Marek Pędziwiatr – piano solo

Drzwi – 19:00
Start – 20:30

Do zobaczenia w Jassmine!

Więcej koncertów