Wróć

29/08: Wojtek Mazolewski Quintet

Czwartek

29/08/2024 19:00

Kup bilety na Going.

Jeden z najlepszych jazzowych zespołów w Polsce zaprasza na wspólną podróż po świecie improwizacji. W swojej twórczości WMQ ekspermentuje, wzbudza skrajne emocje i udowadnia, że muzyka jazzowa ma potencjał burzenia muzycznych schematów.

Jazzu w wykonaniu WMQ słuchają wszyscy…

…od fanów kameralnych przestrzeni domowego zacisza, po entuzjastów wielkich koncertów kończących się owacjami na stojąco….

Wojtek Mazolewski to wybitny polski artysta jazzowy znany ze swojej pionierskiej pracy we współczesnym jazzie. Jako wirtuoz basu i kompozytor, Mazolewski łączy tradycyjny jazz ze współczesnymi elementami, dostarczając hipnotyzujących i emocjonalnie naładowanych wrażeń muzycznych. Z karierą obejmującą dziesięciolecia, stał się ikoną na polskiej scenie jazzowej, oczarowując publiczność na całym świecie swoją fuzją klasycznych i nowoczesnych stylów jazzowych.

Jego występy na żywo słyną z energii i urzekającej prezencji scenicznej, dostarczając niezapomnianych i odkrywczych wrażeń jazzowych, czyniąc go znaną postacią w globalnej społeczności jazzowej.

Posłuchaj:
https://youtu.be/o_70_p5bxnI?si=Jpkd1lgiREZtsaoY
https://www.youtube.com/live/SvdCMc6QZLM?si=StOYVZsMK_1t-ALr
https://youtu.be/vi1zyTbUrP4?si=fzlm-vrxwc4Tu2z7 

Skład:
Wojtek Mazolewski – kontrabas
Marcel Baliński – fortepian
Piotr Chęcki – saksofon
Oscar Torok – trąbka
Tymek Papior– bębny

Drzwi 19:00
Start 20:00

Nie prowadzimy rezerwacji stolików. Zachęcamy do wcześniejszego przybycia i zajęcia miejsc.

Do zobaczenia!

Więcej koncertów