Wróć

29/09: Joe Armon-Jones

Czwartek

29/09/2022 19:00

Kup bilety na Going.

Przełożony koncert Joe Armon-Jones w końcu ma swoją datę! Wszystkie zakupione dotychczas bilety zachowują ważność.Artysta tworzy we własnym tempie. Po muzyku działającym w samym centrum buzującej sceny nowej fali londyńskiego jazzu można byłoby się spodziewać panicznego szaleństwa, jednak jego drugi solowy album udowadnia, że ten rozchwytywany klawiszowiec to uosobienie spokoju i harmonii.

Klawiszowiec będący częścią kwintetu Ezra Collective, czyli głównej siły napędowej nowej fali jazzu, stoi na czele jednego z aktualnie najciekawszych ruchów muzycznych swojego pokolenia. Jako solowy artysta wyprzedaje koncerty, zdobywa nagrody (Worldwide Award i Jazz FM Awards w 2019 r.) i uznanie najważniejszych muzycznych mediów.

Druga płyta muzyka, Turn To Clear View w pełni odzwierciedla prostotę, którą Armon-Jones kieruje się w swoim procesie kreatywnym. Kontynuuje ścieżkę obraną przy tworzeniu debiutanckiego albumu i sumiennie eksploruje dźwięki przekraczając granice gatunków. Klawiszowiec jest przywiązany do swoich jazzowych korzeni, ale zgłębia również brzmienie r&b, funku (z pomocą Georgii Anne Muldrow), a nawet brytyjskiego hip-hopu, dając przestrzeń jednemu z pionierów tego gatunku na Wyspach, raperowi Jehst. Imponująco różnorodna lista gości dowodzi o niezwykle przejrzystej wizji Amona-Jones’a.

Szum medialny wokół sceny nowej fali jazzu może z czasem ucichnąć, ale bezkompromisowa i eksperymentalna muzyka oraz pasja z jaką Joe Armon-Jones tworzy będąc częścią tak zróżnicowanego środowiska z pewnością przetrwa.

Posłuchaj:
https://youtu.be/5-BBvxCltg8
https://youtu.be/q1mCwhYFNzk
https://youtu.be/AODMVAwgubA

Skład:
Joe Armon-Jones – Klawisze
Mutale Chashi – Bas
Sam Jones – Perkusja

Drzwi 19:00
Koncert 20:30

Do zobaczenia!

Więcej koncertów