Wróć

30/03: Wojtek w Czechosłowacji

Środa

30/03/2022 19:00

Kup bilety na Going.

Z okazji reedycji drugiego albumu Wojtek Mazolewski Quintet „Wojtek w Czechosłowacji” i wydawnictwa na winylu zapraszamy Was na specjalny koncert w Jassmine!

Rok 2011 był przełomowy dla WMQ. Po kilku latach budowania zespołu i swojego stylu, Wojtek Mazolewski Quintet zadebiutował płytą “Smells Like Tape Spirit”.

Kilka miesięcy później, na fali energetycznej trasy koncertowej, zespół wylądował w studio. Mazolewski zaprosił do współpracy kolektyw DJski „Niewinni Czarodzieje” – Envee i Maceo Wyro. Tym samym zespół, po pierwszej w pełni akustycznej płycie, przypomniał o swoich szerokich zainteresowaniach oraz związkach z muzyką i środowiskiem muzyki klubowej i elektronicznej. 24 października 2011 roku ukazał się album zatytułowany „Wojtek w Czechosłowacji” sygnowany jako Wojtek Mazolewski Quintet.

Wojtek Mazolewski: „Cieszę się, że uzupełniamy naszą dyskografię winylową o drugi album „WwCz”. Ten album to pełne spontaniczności oddanie się rytuałowi kolektywnego grania muzyki. Próba połączenia akustycznego grania wywodzącego się z klasycznych zespołów takich jak AEOCH, ze środowiskiem muzyki klubowej i elektronicznej. Coś, co dziś wydaje się być już naturalnym zjawiskiem na scenach Londynu czy Los Angeles, dla nas zaczęło się właśnie wtedy.

Cudownie, że udało nam się to wtedy zrealizować. Maceo Wyro był promotorem i animatorem kolektywnej kultury elektronicznej, DJ i miłośnikiem winyli. Był cudownym, radosnym człowiekiem, z którym wspaniale było wymieniać się inspiracjami i rozmawiać o życiu i muzyce. Jest to chyba jedyna płyta, na której możemy usłyszeć Maceo jak mówi, śmieje się i robi muzykę jednocześnie.”

Posłuchaj:
NIONIO: https://youtu.be/afU0GEL9sB8
Chase The Devil: https://youtu.be/K1_hbX6t09k

Skład:
Wojtek Mazolewski – kontrabas
Jakub Janicki – perkusja
Asia Duda – fortepian
Oskar Torok – trąbka
Marek Pospieszalski – saksofon

Drzwi 19:00
Koncert 20:30

Do zobaczenia!

Więcej koncertów